EMEP: Halkın haber alma hakkı engellenemez!

Emek Partisi (EMEP) Genel Başkanı Selma Gürkan, 12 televizyon kanalının yayınının durdurulmasına dair açıklama yaptı.

“Halkın haber alma hakkı engellenemez!” diyen Gürkan’ın açıklaması şöyle:

“Başbakanlığın talimatı ile aralarında Hayatın Sesi TV, TV 10,Van TV, Jiyan TV ve Zarok TV’nin de bulunduğu 12 televizyon kanalı ve radyonun yayınına son verildi.

Siyasi iktidar TÜRKSAT uydusundan kendi politikaları açısından sorun olarak gördüğü hiçbir televizyon kanalının yayınına izin vermeyeceğini böylelikle ilan etmiştir. 

15 Temmuz darbe girişimini kendisi için bir fırsata dönüştüren AKP iktidarı, içeride ve dışarıda sürdürdüğü savaş ve sömürü politikalarının karşısında duran basın organlarını susturarak, halkın haber alma hakkına, basın özgürlüğüne ağır bir darbe indirmiştir.

Ancak milyonerlerin değil, milyonların sesi olan televizyon kanalları, basın organları, milyonerlerin iktidarları tarafından susturulamaz. Sermaye iktidarları geçicidir. Kalıcı olan halklardır ve onların sesi olanlardır.

Bu ağır sansür uygulaması karşısında yapılması gereken işçi ve emekçilerin kendi birikimleriyle kurulan televizyon kanallarına sahip çıkmaktır. Bu sansüre karşı halkın haber alma hakkını savunmak, basın özgürlüğünün kazanılması bakımından da hayati önemdedir. Bütün Emek Demokrasi ve Barış güçlerini, bu ihlale itiraz etmeye, demokrasi mücadelesinin bir parçası olan basın-ifade özgürlüğünü savunmak ve kazanmak için mücadeleye çağırıyoruz. (MEDYA SERVİSİ)

TÜRKSAT, Hayatın Sesi dahil birçok kanalın yayınını durdurdu

Hayatın Sesi: Yayınımız durduruldu, susmayacağız!

#HayatınSesiSusturulamaz

EN SON EKLENENLER