ETHA çalışanları : Ezilenlerin sesi olmaya devam edeceğiz

Post date:

Author:

Category:

Dört gündür gözaltına tutulan Etkin Haber Ajansı (ETHA) çalışanları, yurt dışına çıkış yasağı şartıyla serbest bırakıldı.

Haftalık Atılım Gazetesi hakkında verilen toplatılma kararı sonrası 15 Haziran 2019 tarihinde ETHA ajansı ve Atılım Gazetesi’nin bulunduğu Aksaray’daki bürosuna baskın düzenleyen polis, bürodaki elektronik cihazlara el koyarak, ajansta bulunan editörler İsminaz Temel, Deniz Bakır, Serdal Işık, muhabirler Havva Cuştan ve Ozan Sarı, ajans çalışanı Mehmet Acettin ile Ceylan Yayınları çalışanı Gülçin Aykul’un gözaltına almıştı.

Dört gün boyunca İstanbul Emniyet Müdürlüğü Güvenlik Şubesi’nde tutulan 7 gazeteci bugün Çağlayan Adliyesi’nde çıkarıldıkları mahkeme tarafından haklarında konulan yurt dışına çıkış yasağı ile serbest bırakıldı. Adliyenin önünde “Özgür basın susturulamaz” sloganlarıyla karşılanan gazeteciler adına ETHA editörü ve Atılım Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Deniz Bakır açıklama yaptı.

‘EZİLENLERİN HAKSIZLIĞA UĞRADI HER YERDE ETHA OLACAK’

ETHA ajansının ve Atılım Gazetesi’nin bulunduğu bürolara yapılan polis baskını sonucunda gözaltına alındıklarını hatırlatan Bakır, “İstanbul’da seçimlerin iptal edilmesine karşı çıkmak, sokağı adres göstermek gerekçesiyle gözaltına alınıp, bilgisayar ve telefonlarımıza el konuldu. Bugüne kadar her zaman dile getirdik; Etkin Haber Ajansı ve Atılım Gazetesi sokağın ve ezilenlerin sesidir dedik. Bunun için bir komplo ile karşı karşıya kaldık. Bugüne kadar olduğu gibi, bugünden sonra da sokağın ve ezilenlerin sesini duyurmayı sürdüreceğiz. Ezilenlerin haksızlığa, mağduriyete uğradığı her yerde ETHA olmaya devam edecek; ezilenlerin sesi olmaya devam edecek . Dört gün boyunca bizimle dayanışma gösteren, sesimizi duyuran, elini elimize uzatan herkese çok teşekkür ediyoruz” dedi.

- Advertisement -spot_img

YAZARLAR

spot_img

EN SON EKLENEN YAZILAR