Hayatın Sesi: Yayınımız durduruldu, susmayacağız!

Yayını TÜRKSAT tarafından hiçbir gerekçe bildirilmeden durdurulan Hayatın Sesi TV, yazılı bir açıklama yaptı. Açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

“TEK SESE BİAT ETMEYECEĞİZ!
Televizyonumuzun yayını hiçbir resmi tebligat olmadan keyfi bir biçimde kesildi.
TÜRKSAT’tan bize sözlü olarak verilen bilgiye göre, Hükümet KHK’sına dayanarak verilen talimat doğrultusunda TÜRKSAT yayınımızı durdurdu.
Bir süredir AKP Hükümeti’nin RTÜK aracılığıyla televizyonumuza yönelik para cezaları ve idari cezalarla bir baskı süreci işlettiğini kamuoyu ile daha önce paylaşmıştık. Son 3 ay içerisinde 4 kez para cezası, 4 kez de uyarı cezası olmak üzere televizyonumuza 8 ceza verildi. Bu cezaların yayın durdurma ve televizyonumuzu tümden kapatmaya yönelik adımlar olduğunu ifade etmiştik.
Şimdi, Hükümet, RTÜK’ü bile beklemeden, OHAL ve KHK düzenine dayanarak televizyonumuzun yayını durdurdu.
Hayatın Sesi, sermayeye karşı işçi ve emekçilerin, gerici dayatmalara karşı laikliğin, savaştan nemalananlara karşı barışın, bütün ezilen ve sömürülen halkların sesidir. Hükümet, bu sese düşman olduğunu ilan etmiştir.
Emek, demokrasi, laiklik ve barışı temel ilkeler olarak benimseyen televizyonumuza yönelik bu keyfi kararı kınıyoruz. Tüm emekçileri ve ezilenleri de televizyonumuzla dayanışmaya, haber alma hakkına, basın özgürlüğüne sahip çıkmaya çağırıyoruz.
Bütün bu cezalandırma sürecinde daha önce de söylediğimiz sözün arkasındayız:
Hayatın önünde duramazsınız. Tek sese biat etmeyeceğiz!
Hayatın Sesi Televizyonu.” (MEDYA SERVİSİ)

TÜRKSAT, Hayatın Sesi dahil birçok kanalın yayınını durdurdu

#HayatınSesiSusturulamaz

EN SON EKLENENLER