Instagram, TikTok benzeri uygulaması Reels’i kullanıma sundu

EDİTÖRÜN ÖNERDİKLERİ

Instagram Reels, kullanıcılarına takipçileriyle süper kısa, birbirine eklenmiş, film müziği tabanlı videolar şeklinde içerik paylaşmasına olanak sağlıyor.

Business Insider’da yer alan habere göre, kullanıcılar, TikTok gibi, Reels, kullanıcıların kısa biçimli videolar kaydetmelerine, çok sayıda efektle düzenlemelerine, ses ve müzik eklemeleri yapabilecek. Reels’in bugün gerçekleşen lansmanı ayrıca İngiltere, Avustralya ve 50’den fazla ülkedeki kullanıcılara da sunulacak.

Facebook, Reels’i ilk kez Kasım ayında Brezilya’daki kullanıcılarla test etmeye başlamıştı. Uygulama son aylarda Fransa, Almanya ve Hindistan’a da geldi.

Reels ve TikTok arasındaki çok fazla benzerlik görünürken, Facebook’un yeni özellikle TikTok hayranlarını hedeflemek istediği bir sır değil. Ancak Instagram’ın ürün başkanı Vishal Shah, son bir çağrıda gazetecilere yaptığı açıklamada, Reels’in serbest bırakılma zamanlamasının “tesadüfi” olduğunu ve şirketin uzun süredir yeni özellik üzerinde çalıştığını söyledi. 

Shah yaptığı açıklamanın devamında, “Geçmişteki formatların diğer şirketlerden esinlendiği açıktır… Seçim yapan tüketicilerin daha iyi ürünler elde ettiğine inanıyorum” dedi.

- Advertisement -spot_img

YAZARIN DİĞER YAZILARI

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN SON EKLEN YAZILAR