Mersin’de kadın gazeteciye önce taciz sonra darp

EDİTÖRÜN ÖNERDİKLERİ

Olay, Merkez Akdeniz İlçesi’ne bağlı Camişerif Mahallesi’ndeki Çakmak Caddesi’nde meydana geldi. Yerel bir gazetenin sahibi Neslihan Yalçın, aracıyla işyerinin olduğu sokağa girmek istedi. Bu sırada Yalçın’ın aracını bir otomobil sıkıştırdı. İddiaya göre korna çalarak tepki gösteren Yalçın’a araçta bulunan 2 kişi önce el hareketi yaptı daha sonra küfür etti. Yalçın, aracını park ettiği sırada yanına gelen trafik magandaları gazeteciyi bu sefer araçtan çıkarıp yere düşürdü. Bir süre yerde sürüklenen Yalçın’ın yardımına çevredeki esnaf ve vatandaşlar koştu. Karşı yoldan tesadüfen geçmekte olan polis ekipleri olaya müdahale ederek saldırganları gözaltına aldı. Toros Devlet Hastanesi’ne kaldırılan Neslihan Yalçın’a 2 gün iş göremez raporu verildi. 

ŞİKAYETÇİ OLDU

Vücudunda ezilmeler ve liflerde kopmalar olduğu belirlenen Yalçın, polis merkezine giderek 2 saldırgan şikayetçi oldu. Konuyla ilgili basın mensuplarına açıklama yapan Yalçın, yaşadıklarının vahşet olduğunu belirterek, “Bu insanların kesinlikle dışarı çıkmamaları gerekiyor. Bir kadın olarak bu şehirde rahat edemiyorsam, hiçbir şey yokken bunu bana yapanlar başka neler yapar çok merak ediyorum. Bunlar tüm Türkiye’ye ibret olsun. Gerekirse ehliyetleri elinden alınsın. Trafikten men edilsinler. Eğer sağlık problemleri varsa bunlar kontrol altına alınsınlar. Bu trafik magandası filan değil ciddi anlamda eşkıyalık. Gerçekten bu kişilerle ilgili önlemler alınmalı” diye konuştu. 

Gözaltına alınan 2 saldırgan kendilerini görüntülemeye çalışan basın mensuplarına da saldırdı. Olayla ilgili soruşturma devam ediyor.

- Advertisement -spot_img

YAZARIN DİĞER YAZILARI

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN SON EKLEN YAZILAR