Özgürlük Nöbeti’nin 28’incisi gerçekleştirildi

Post date:

Author:

Category:

Kapatılan Özgür Gündem Gazetesi Yayın Danışma Kurulu Üyesi Aslı Erdoğan ve Necmiye Alpay ile gazetenin Genel Yayın Yönetmeni Zana Kaya ve Yazı İşleri Müdürü İnan Kızılkaya için başlatılan Özgürlük Nöbetine 28’inci haftasında İstanbul Bakırköy Kadın Hapishanesi önünde devam edildi. Bu hafta nöbete, Birleşik Haziran Hareketi Bakırköy Meclisi, CHP Güngören İlçe Örgütü, Fransız televizyonu France 5 ve Barış Vakfı destek verdi.

Nöbette ilk olarak konuşan CHP Güngören İlçe Başkan Yardımcısı İlhan Çetin Keleş, “Necmiye ve Aslı şahsında bütün kadın tutukluların bir an önce özgürlüğüne kavuşmasını temenni ediyorum” dedi. Haziran Hareketi Bakırköy Meclisi Üyesi Adil Gökçe ise Özgürlük Nöbeti’ni devam ettireceklerini söyledi. Geçtiğimiz günlerde Grup Yorum üyelerinin tutuklandığını anımsatan Gökçe, “Onların türküleri her zaman yasalardan etkili olmuştur” dedi.

‘BARIŞ MİRASINA DÖRT ELLE SARILACAĞIZ’

Barış Vakfı Sekreteri Hakan Tahmaz ise katledilişinin 1’inci yılında Diyarbakır Baro Başkanı Tahir Elçi’yi andı. Tahmaz, Türkiye’nin içinden geçtiği dönemlerin benzerinin 90’larda da yaşandığını hatırlattı. Tahir Elçi’nin katledilmesiyle ilgili ortada dosya, tanık ve sanık olmadığını söyleyen Tahmaz, “Tahir Elçi faili meçhullerle mücadele ediyordu. Ne yazık ki aynı akıbete maruz kaldı. Mücadele azmini her daim devam ettireceğiz, bıraktığı barış mirasına dört elle sarılacağımıza söz veriyoruz” diye konuştu. (DİHABER)

- Advertisement -spot_img

YAZARLAR

spot_img

EN SON EKLENEN YAZILAR