Silahlı saldırıya uğrayan yandaş gazeteci istifa eden AKP’li başkan Kadıoğlu’nu suçladı

EDİTÖRÜN ÖNERDİKLERİ

Uğradığı silahlı saldırı sonucu ilk kez KRT’de Çağlar Cilara’ya konuşan gazeteci Ali Tarakçı, saldırıyla ilgili, istifa eden Esenyurt Belediye Başkanı Necmi Kadıoğlu’nu işaret etti. Tarakçı ayrıca Kadıoğlu’nun bu sabah Kısıklı’da AKP Genel Başkanı ve  Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan tarafından kabul edildiğini ve istifa et talebinin Erdoğan tarafından geldiğini iddia etti.

Bir süre önce vurulan gazeteci Ali Tarakçı’dan manidar Necmi Kadıoğlu mesajı

 “Ayağını denk al’ denilerek tehdit edildim”

Ali Tarakçı programda, Esenyurt’un istifa eden Belediye Başkanı Kadıoğlu ile ilgili haberler yapıldıktan sonra Kadıoğlu tarafından, “ayağını denk alsın” diyerek tehdit edildiğini, bu tehditlerle ilgili suç duyurusunda bulunduğunu ancak dosyaların kapatıldığını söyledi.

” Kadıoğlu’nun istifasını Erdoğan istedi. 6 ilçe daha var”

Ali Tarakçı, Kadıoğlu’nun bizzat bu sabah Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Kısıklı’da yaptığı görüşmede istifa et talebi üzerine görevi bıraktığını söyledi. Tarakçı programda, AKP’li Beykoz, Eyüpsultan, Bahçelievler, Zeytinburnu, Şile ve Üksüdar belediye başkanlarının da yakında istifa ettirileceğini ileri sürdü.

“Yıldırım, Kılıçdaroğlu’na liste verdi”

 Ali Tarakçı, çarpıcı bir bilgi daha paylaştı. Binali Yıldırım’ın CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu ile görüştüğünü, görüşmede CHP’li yolsuzluk yapan belediyelerle ilgili Yıldırım’ın Kılıçdaroğlu’na liste verdiğini, bu listedeki belediye başkanlarının istifasının istenmesi gerektiğini söylediğini aktardı.

“Abdullah Gül aday olacak”

Ali Tarakçı programda 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün, 1 milyon imza ile Cumhurbaşkanı adayı olacağını da söyledi. Bu bilginin kendisine özel geldiğini söyledi.

 

- Advertisement -spot_img

YAZARIN DİĞER YAZILARI

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN SON EKLEN YAZILAR