Tehdit edilen gazeteci Mete: Gazeteleri okurlara ulaştıracağım

0
156

Özgürlükçü Demokrasi gazetesi dağıtımcısı Semiha Mete, dağıtım yaptığı esnada polisler tarafından kolundan çekiştirilerek tehdit edildi. Mete, gazeteleri okurlarına ulaştırmaya devam edeceğini belirtti.

İzmir’in Konak ilçesinde Özgürlükçü Demokrasi gazetesi dağıtımcısı gazeteci Semiha Mete, dağıtım yaptığı esnada polisler tarafından kolundan çekiştirilmek suretiyle tehdit edildi.

‘KOLUMDAN TUTARAK ÇEKİŞTİRDİLER’

Dağıtım yaptığı esnada üç polisin kendisine seslendiğini ve kolundan tutarak çekiştirdiğini söyleyen Mete, polislerin kimliğine ve basın kartına bakmak istediklerini söyledi. Polislerin, gazete dağıtımı yapması için Valilikten belge alması gerektiğini öne sürdüklerini belirten Mete, “Gazeteleri nereden aldığımı hangi bayilere ve kimlere dağıttığımı sordular. Bunun üzerinde gazetenin resmi bir gazete olduğunu onlara hatırlattım. Soğuk bir ses tonuyla beni durdurmalarındaki sebebin ‘şikayet’ olduğunu söylediler. Daha sonra da emniyet takibi üzerine sorgulandığımı söylediler. Böyle ilginç bir açıklama ile karşılaştım. Basın kartımın geçersiz olduğunu da söylediler. Genel Bilgi Taraması (GBT) de bir sorun çıkmadığı için bir polisin ‘bunların nasıl GBT’si temiz olur’ dediğini duydum” dedi.

Daha önce de bu tür baskılarla karşılaştığını söyleyen Mete, uygulamaların sadece korkutmak, sindirmek amaçlı olduğunu ve bu tür uygulamalar boyun eğmeyerek gazetelerin abonelerine her zaman ulaşacağını söyledi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here