Türkiyeli gazetecilere Almanya’da eğitim bursu

4-10 Aralık 2016 tarihleri arasında Almanya’da gerçekleşecek program kapsamında Alman basının kurumsal ve hukukî altyapısı ve çalışma prensipleri tanıtılacak. Çeşitli gazete ve haber dergilerinin yanı sıra Alman Gazeteciler Sendikası (Deutscher Journalisten Verband), Basın Konseyi (Deutscher Presserat) ve Alman Federal Basın Birliği (Bundespressekonferenz) gibi kurumlar ziyaret edilecek.

Eğitim programı kapsamında “kendiliğinden örgütlenme”, “haber sitesi yönetimi,” “bir medya kuruluşunu internette tanıtma” ve “veri gazeteciliği” temalarında eğitimler verilecek. Gazeteciler, 8 Aralık’ta Berlin’de Avrupa’nın geleceği üzerine düzenlenecek “Future Conference” adlı etkinliğe de katılacak.

EN AZ BEŞ YILLIK TECRÜBE ARANIYOR

Burs için yazılı basın veya dijital medyada çalışan veya serbest gazetecilik yapan ve en az beş yıllık profesyonel tecrübeye sahip tüm gazeteciler başvurabilirler. Programa katılmak isteyen gazetecilerin en az beş yıl tam zamanlı aktif gazetecilik deneyimine sahip olması şartı aranıyor. Şu anda bir medya kuruluşunda çalışıyor olmak ise şart değil. Yabancı dil bilgisi avantaj olabilir ancak şart koşulmuyor. Katılım, Türkiye’nin her yerinden gazetecilere açık.

Başvuruların 31 Ekim 2016 tarihine kadar [email protected] adresine gönderilmesi gerekiyor. Başvurular P24 ve FNST’ninin oluşturacağı ortak bir jüri tarafından değerlendirilecek ve programa davet edilecek gazeteciler 4 Kasım 2016  tarihinde açıklanacak. (MEDYA SERVİSİ)

EN SON EKLENENLER