AKP MKYK’si ve Bakanlar Kurulu toplanıyor

EDİTÖRÜN ÖNERDİKLERİ

AKP kongresinde belirlenen MKYK bugün partinin Genel Başkanı Tayip Erdoğan başkanlığında toplanıyor. Binali Yıldırım başkanlığında toplanacak olan Bakanlar Kurulu toplantısında ise yeni görevlendirmeler bekleniyor.

Tartışmalı anayasa değişikliği sonrasında 21 Mayıs’taki kongrede yeniden AKP Genel Başkanı olan Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, bugün kongrede seçilen Merkez Karar Yönetim Kurulu (MKYK) toplantısına başkanlık yapacak. Saat 14.00’te AKP Genel Merkezinde toplanacak olan toplantıda yeni Merkez Yürütme Kurulu (MYK) üyeleri belirlenecek.

MYK’Yİ YENİLEYECEK

Erdoğan yeni MYK’yi 2019 seçimlerine yönelik hazırlıklara göre belirleyecek. Buna göre, son kongrede MKYK dışı kalan Yasin Aktay, Şaban Dişli ve Nukhet Hotar gibi isimlerin yanı sıra yeni isimlerin de MYK’ya alınabileceği belirtiliyor.

YILDIRIM’IN VEDA TOPLANTISI

Ayrıca MKYK toplantısından önce saat 11.00 de Binali Yıldırım, Bakanlar Kurulunu toplayacak. Yıldırım’ın veda toplantısı olacağı belirtilirken, Yıldırım ve Erdoğan akşam saatlerinde de, Bakanlar Kurulunda revizyona görüşmek üzere bir araya gelecek.

KRİTİK İSİMLER YERLERİNİ KORUYOR

Yargıdaki değişiklikleri yürüten Bekir Bozdağ, özellikle bölgedeki askeri ve polisiye operasyonların başındaki Süleyman Soylu, enerji gibi kritik görevde bulunan damat Berat Albayrak ile Nurettin Canikli’nin kabinedeki yerlerini sağlamlaştırdıkları belirtiliyor. Dolmabahçe masasında yer aldığı için devre dışı bırakılan, son kongrede MKYK’ye alınan Mahir Ünal’ın yeniden kimi görevlere getirilebileceği belirtiliyor.

Erdoğan’ın yeni görevlendirmelerle, teşkilatı yeniden 2019 seçimleri için sahada görevlendirmesi bekleniyor. Bunların yanı sıra kimi Belediye Başkanları dahil olmak üzere bir çok ismin devre dışı bırakılacağı ifade ediliyor.

- Advertisement -spot_img

YAZARIN DİĞER YAZILARI

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN SON EKLEN YAZILAR