Akşener’den Erdoğan’a: Amerika’ya gücün yetiyorsa koy postanı kapat İncirlik’i

EDİTÖRÜN ÖNERDİKLERİ

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, seçim çalışmaları kapsamında Bakırköy, Fatih ve Beyoğlu’nda partisinin seçim çadırlarını ve esnafı ziyaret etti.

İmamoğlu’ndan Erdoğan’a ‘Sisi’ yanıtı Erdoğan çıtayı yükseltti: Pazar günü Sisi mi diyeceğiz, Binali mi? “Amerika’ya gücün yetiyorsa kapat İncirlik’i” Gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulunan Akşener, CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu’nun seçilmiş bir belediye başkanı olduğunu, 23 Haziran’da da yeniden seçeceklerini söyledi.

”İSTANBUL’DA YAŞAYANLARIN YÜZDE 70’İ BANKALARA BORÇLU”

Yüksek Seçim Kurulu’nun (YSK) 31 Mart seçimlerine ilişkin verdiği kararın haksız olduğunu söyleyen Akşener, “Biz sonuçlara arıza çıkarmadık. Çıkarmama nedenimiz Türkiye’nin ekonomisi berbat. Damat harikalar diyarında. Her evde bir ya da iki üniversite mezunu işsiz var. İstanbul’da yaşayan her 100 kişinin 70’i bankalara borçlu. AK Parti’lisi de CHP’lisi de İYİ Parti’lisi de MHP’lisi de banka borcuyla boğuşuyor. Biz arıza çıkardığımız zaman bu beceriksiz arkadaş sebebiyle içine tükürülen ekonomimizin iyice derinleşmesini istemedik.” diye konuştu.

S-400’ler, AB, NATO, Rusya ve ABD ile olan ilişkilere bakıldığı zaman Türkiye’nin dış politikada itibarının yerlerde süründüğünü söyleyen Akşener, kendi iç sorunlarıyla uğraşan Türkiye’nin dışarıda zor durumda kalmaması adına da verilen karara tepki göstermediklerini kaydetti.

Akşener, 23 Haziran seçimlerine yönelik şu ifadeleri kullandı:

”HER SEÇİMİN SAVAŞ GİBİ OLMASINDAN BIKTIK”

“Sayın Erdoğan tekrar sahaya indi ve gerim gerim İstanbul’u germeye başladı. Bugünkü konuşmasına göre pazar günü ya Sisi diyecekmişiz ya da Sayın Binali Yıldırım. Sisi bir darbecidir. Sisi ile bu ülkede el sıkışan bir adam ya da hanım mı var? Sisi’yi ABD getirmiştir. Amerika’ya gücün yetiyorsa koy postanı, ilk önce İncirlik’le Kürecik’i kapat da görelim. Bıktık kardeşim, bıktık. Her seçimin savaş gibi olmasından bıktık. Millet iradesinin gasbedilmesinden bıktık. Gerim gerim gerilmekten bıktık. Haksızlığa uğramış kesim olarak biz ‘Ekonomi bozulmasın, Türkiye yurt dışında daha kötü olmasın.’ diye kendimizi tutup sakin sakin çalışma yaparken Sayın Erdoğan’ın bugünkü söyledikleri talihsizliktir.

”BELEDİYE BAŞKANLARINI MİLLET SEÇER, OTURTUR O SANDALYEYE”

İkinci talihsizlik de şudur: Ordu Valisi’nin mahkemesi sonucunda Sayın İmamoğlu’nun sandalyeye oturtulamayacağına kadar işi vardırmış. Sayın Erdoğan, siz kendinizi bizim babamız sayabilirsiniz. Babamız gibi adalet dağıtıp ekonomiyi paylaştırmaya çalışabilirsiniz. Hayır belediye başkanlarını millet seçer, oturtur o sandalyeye.”

Erdoğan’ın sahaya çıkmasıyla gerilimin artacağını söyleyen Akşener, partililerden sinirlerine hakim olmalarını isteyerek, “Cenabıhak başta ben olmak üzere hepimize Eyüp sabrı nasip etsin.” ifadelerini kullandı.

- Advertisement -spot_img

YAZARIN DİĞER YAZILARI

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN SON EKLEN YAZILAR