Bahçeli’den CHP’ye gözdağı: OHAL devam etmeli

EDİTÖRÜN ÖNERDİKLERİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “Neden kaldıralım ki” dediği OHAL’in sürmesi gerektiğini belirten MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, OHAL’in kaldırılmasını isteyenleri darbeci olmakla suçlayarak, CHP’ye gözdağı verdi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisindeki bayramlaşma programı sonrasında açıklamalarda bulundu. OHAL’in sürmesi gerektiğini savunan Bahçeli, “Olağanüstü Hal kapsamına dahil edilmiş olan unsurlar üzerinde kararlılıkla durulmalı ve gidilmelidir. Olağanüstü Hal’i demokrasiye karşıt, özgürlüğe karşıt gibi algılayarak tamamen ortadan kalkmasını isteyenler, 15 Temmuz’un tesir alanı üzerinde tarafgir olanlardır” diye konuştu.

Bahçeli, şunları söyledi: “15 Temmuz vahşice bir darbe teşebbüsüdür. Etkisini ortadan kaldırabilmek için OHAL uygulamasına geçilmiştir. OHAL devam etmelidir. OHAL’i özgürlüğe karşıt gibi algılayarak tamamen ortadan kalkmasını isteyenler 15 Temmuz’un tesir alanı üzerinde tarafgir olanlardır. CHP kendisine çeki düzen vermelidir, sözlü sazlı adalet arayışı ile gösteri yapmaya gerek yoktur. Bu anlayışla MHP hassasiyetini korumaktadır. Uyarılara dikkat çekmek istemiyorlarsa kendilerinin bileceği bir iştir.”

- Advertisement -spot_img

YAZARIN DİĞER YAZILARI

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN SON EKLEN YAZILAR