CHP Üsküdar Gençlik Kolları Başkan Adayı Kılınç: ‘HAYIR’ı birlikte başardık, 2019’da da başaracağız.’

EDİTÖRÜN ÖNERDİKLERİ

Umut Kılınç CHP Üsküdar Gençlik Kolları Başkan Adaylığını açıkladı.

3 Aralık Pazar günü yapılacak olan CHP Üsküdar Gençlik Kolları Başkanlığı seçimi için Umut Kılınç adaylığını açıkladı.

Umut Kılınç’ın açıklaması şu şekilde;

“Merhaba Değerli Yol Arkadaşlarım,

Sizlere bir parçası olmaktan gurur duyduğum gençlik örgütümüzün yöneticisi ve yeni başkan adayı olarak sesleniyorum. Öncelikle geçtiğimiz iki yıl boyunca birlikte ürettiğimiz, direndiğimiz, memleket üstüne kafa yorup hemdert olduğumuz, gece gündüz demeden adım adım yürüdüğümüz ekip arkadaşlarıma, bize inanan ve üye olmanın ötesinde inanan bir ruhla partiyle bütünleşen tüm yoldaşlara teşekkür ederek başlamak istiyorum. Selam olsun.

Bu iki yılda kimsenin sırtımızı sıvazlamasına ihtiyaç duymadan, kimseye yaslanmadan yürüttük mücadelemizi. Birilerinin gençliği olmadık. Kimsenin emir eri olmadık, kimsenin ardında boncuk gibi dizilmedik. Çünkü buraya bunun için gelmedik. Bizim söyleyecek sözümüz, beraber işleyecek özümüz vardı. Şimdi bu yarışta, daha fazlası olduğunu anlatmak üzere bulunuyorum.

Yönetim olarak göreve gelirken bir amacımız vardı. Pankart asmaktan, mektup dağıtmaktan, etkinliklerde kalabalık etmekten daha fazlasını yapacak bir gençlik hayal ettik. Bu uğurda çalıştık. Yoldaşlık yürüdüğün yola göre değer kazanır. Yanlış bildiğimize yoldaş olmadık. Kendi yolumuzu çizdik. İlkelerimiz etrafında topladık ve toplandık.

Başka bir geleceğin başka bir gençlikle mümkün olduğuna inandık. Paneller düzenlemekle yetinmedik, bu panellere kendi içimizden konuşmacılar çıkardık. Üretmenin ve emeğin gücüne inandık.
Gençlik örgütümüzün ilk kez bir dergisi oldu.
Sosyal sorumluluk alanımızı yalnızca yakın çevremizle sınırlı tutmadık, memleketin en uzak köşelerine el uzattık.

Öznemiz yalnızca yardıma muhtaç insanlar değildi.
Sokak hayvanlarının soğuk havalarda barınabileceği yuvalar yapmak için bir atölye kurduk ve gönüllülerimizle birlikte çalışmalar yürüttük.

Tüm bu çalışmalar içinde en önemlisi ise geçtiğimiz Nisan ayı öncesi dönemdeydi. Bu yıl ülkemiz ve örgütümüz büyük bir sınavdan geçti. Cumhuriyetin ve Cumhuriyet değerlerinin oylandığı anayasa değişikliği referandumu süresince tüm engelleme ve baskılara rağmen, Üsküdar’ımızda HAYIR’ı nakış nakış işledik.

HAYIR’ı birlikte başardık, 2019’da da başaracağız.

Birilerinin vaat ve hayalleri, bizim gerçekleştirdiklerimiz.
Bizler, geleceği; gençlerin ve genç dimağların taşıdığı tuğlarla örmeye ant içtik.

Bu andımızı hep birlikte gerçekleştirmemize destek olmak için 3 Aralık Pazar günü tüm yoldaşlarımızı ve partidaşlarımızı ilçe binamızda gerçekleşecek gençlik örgütü kongremize davet ediyoruz.”

- Advertisement -spot_img

YAZARIN DİĞER YAZILARI

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN SON EKLEN YAZILAR