CHP’li 3 vekilden Selahattin Demirtaş çağrısı

Post date:

Author:

Category:

Selahattin Demirtaş, 4 Kasım 2016’den beri, Edirne F Tipi Cezaevi’nde tutuklu bulunuyor. CHP’li vekiller Barış Yarkadaş, Eren Erdem ve Sezgin Tanrıkulu Demirtaş’ın HDP’nin cumhurbaşkanı adayı olması üzerine serbest bırakılması çağrıs ıyaptı. CHP’li vekillerin paylaşımları şöyle:  

Barış Yarkadaş: “Cumhurbaşkanı adayları belli oldu. Adaylar alanlara çıkacak ve oy isteyecek. HDP’nin adayı Selahattin Demirtaş ise hukuksuz bir biçimde cezaevinde tutuluyor. Bu yüzden propaganda yapabilme imkanı yok. Bu ayıba ve haksızlığa son verilmeli, Demirtaş derhal tahliye edilmelidir.”

Eren Erdem: “HDP’nin Cumhurbaşkanı adayı Selahattin Demirtaş’ın mahkemede kesilmiş cezası ve hükmü yok. Ve halen tutuklu. Bir adayın, hem de tüm yükümlülükleri tamamlayıp Cumhurun başına aday olmuş bir siyasetçinin tutukluluğu, seçim adaletine gölge düşürecektir. Serbest kalmalıdır.”

Sezgin Tanrıkulu: “HDP tarafından resmen Cumhurbaşkanı adayı gösterilen Selahattin Demirtaş’ın halen milletvekilidir ve kesinleşmiş bir mahkumiyet kararı bulunmamaktadır.Tutuklu olması haksız,hukuka ve seçimlerin eşit koşullarda yapılması ilkesine aykırıdır.S.Demirtaş derhal tahliye edilmelidir.”

Demirtaş: Neyine güvenerek aday oldun diyenlere…

- Advertisement -spot_img

YAZARLAR

spot_img

EN SON EKLENEN YAZILAR