DBP Silopiya ilçesi kongresini gerçekleştirdi

DBP Silopiya ilçesi kongresini gerçekleştirdi. Kongrede yapılan konuşmalarda Kürt halkının mücadelesine ve PKK Lideri Abdullah Öcalan üzerinde uygulanan mutlak tecride dikkat çekildi

Demokratik Bölgeler Partisi (DBP), Şirnex’in Silopiya (Silopi) ilçesinde kongreye gitti. “Örgütlü toplumla özgür yaşama” şiarıyla Halkların Demokratik Partisi (HDP) ilçe örgütü binasında yapılan kongreye, milletvekilleri Hasan Özgüneş ve Nuran İmir’in yanı sıra çok sayıda kişi katıldı.

Kongrede konuşan İmir, Kürt halkının mücadelesine dikkat çekerek, “Kürt halkı tarihe damgasını vuruyor. Halkımız AKP ve MHP faşizmine karşı direniyor. Nerede zulüm varsa orada özgürlüğü inşa edeceğiz. Bugün Öcalan üzerindeki tecrit tüm cezaevlerine yayıldı. Bu tecrit, komplonun devamıdır. Halkımızın saldırılara karşı mücadeleyi yoğunlaştırarak karşılık vereceğine inancımız tamdır” şeklinde konuştu.

Özgüneş ise, İmralı’da ağırlaştırılmış tecride dikkat çekti. Özgüneş, “Kürt halkının mücadelesini her yerde boğmak istediler. Ama başaramadılar. Bu 2 yıldır Öcalan’ın etrafında bir abluka var. Bu abluka bütün cezaevlerini cehenneme çevirdi. Ülkede istismar, kriz ve ölümler en üst düzeye ulaştı. AKP’de ahlak yok, ekonomi battı. Neresinden baksan Türkiye sıkışmış durumda. Türkiye’nin umudu bizleriz, umut Emek ve Özgürlük İttifakı’dır” ifadelerini kullandı.

Konuşmalar ardından yapılan seçimde Emine Özek ve Reşit Azma eşbaşkanlığa seçildi.

Kaynak: MA

#DBP #Silopiya #ilçesi #kongresini #gerçekleştirdi

EN SON EKLENENLER