Demirtaş için tahliye başvurusu

EDİTÖRÜN ÖNERDİKLERİ

Yaklaşık üç buçuk yıldır Edirne Cezaevi’nde bulunan eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın avukatları, koronavirüs salgınını gerekçe göstererek tahliye talebinde bulundu.

Avukatları, Demirtaş’ın hastalığını gerekçe göstererek müvekkillerinin bir an önce tahliye edilmesi gerektiğini bildirdi.

Başvuruda şu ifadelere yer verildi:

“Bilindiği gibi Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 1 Nisan Çarşamba günü kapsamlı bir açıklama yapmıştır. Bu açıklamada, koronavirüs salgınıyla ilgili çeşitli veriler paylaşmıştır. Bu verilerden bazıları, virüs nedeniyle yoğun bakımda olan hastaların yüzde 63’ünün, yaşamını yitirenlerin de yüzde 69’unun hipertansiyon hastası olduğu şeklindedir.

Müvekkilimiz Selahattin Demirtaş’a, Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesinde hipertansiyon tanısı konulmuştur. Daha önce solunum ve kalp rahatsızlıkları sebebiyle ameliyat da geçiren Demirtaş’ın bu hastalıkları devam etmekte, kendisi çeşitli ilaçlar kullanmaktadır. Dolayısıyla Demirtaş, Bakan Koca’nın açıkladığı hayati risk grubundadır.

Bu nedenle, 6 yıldır süren ve kendisinin şüpheli bile olmadığı soruşturma dosyasındaki tutukluluğunun kaldırılması gerekmektedir.”

Video Haberler Koronavirüsü yendi! Bu görüntüleri paylaştı Denetimde servis sürücüsüne ceza yağdı! Karantina altında olan Boris Johson ilk kez görüntülendi İmamoğlu’ndan Erdoğan’a ‘bağış’ resti! İzmir’de rezaletin görüntüsü! Polis otele baskın yaptı Trafiğe böyle çıktı, cezayı yedi! Koronavirüs aşısı için tarih verildi! Dikkat çeken anons: Dinlemeseniz, ölüp gidesiniz Turizm kenti başkanlarıTdan ortak çağrı “Evinizde kalın” Koronavirüse rağmen patrondan çalışacaksınız tehditi

- Advertisement -spot_img

YAZARIN DİĞER YAZILARI

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN SON EKLEN YAZILAR