Erdoğan’a bölge oyları soruldu: Oralardaki MHP’li kardeşlerimizin bizlerle dayanışma ruhunu teşvik ediyor

Post date:

Author:

Category:

 Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Güneydoğu’da olumsuz bir hava söz konusu değil. ‘Cumhur ittifakı’, iddiaların tam aksine, oralardaki MHP’li kardeşlerimizin bizlerle dayanışma ruhunu teşvik ediyor” dedi. Erdoğan, bozkurt işareti için de “İrademizin dışında oldu ama güzel de oldu” diye konuştu.

MHP ile yapılan’Cumhur İttifakı’nın doğu ve güneydoğu bölgesinde de karşılık göreceği görüşünü dile getirirken, “Güneydoğu’da, Doğu’da belli bir oy rezervimiz var. Oy rezervimiz cumhur ittifakı sayesinde kesinlikle tırmanmaya devam edecek” ifadesini kullandı. “İddiaların tam aksine, oralardaki MHP’li kardeşlerimizin bizlerle dayanışma ruhunu teşvik ediyor” ifadesini kullanan Erdoğan, yaptığı bozkurt işareti için de “Spontane oldu” diye konuştu.
AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Bulgaristan’daki Türkiye-AB Zirvesi’nden dönerken uçakta gazetecilerin sorularını yanıtladı. Tekrardan çatışmalı ortama geçmekle birlikte başlayan ve MHP ile yapılan ittifakla daha da hızlanan bölge kentlerinde oy erimesi yaşayan AKP’nin bölgedeki oy oranına değinen Erdoğan, şunları söyledi:
‘OY POTANSİYELİMİZ FARKLI GELİŞECEK’
“Güneydoğu’da olumsuz bir hava söz konusu değil. ‘Cumhur ittifakı’, iddiaların tam aksine, oralardaki MHP’li kardeşlerimizin bizlerle dayanışma ruhunu teşvik ediyor. Ben inanıyorum ki ‘cumhur ittifakı’ ile birlikte bizim Güneydoğu’daki oy potansiyelimiz çok daha farklı gelişecek.
Bunu speküle etmeye çalışanlar yok mu, var. Niye; kıskanıyorlar çünkü. Güneydoğu’da, Doğu’da belli bir oy rezervimiz var. Oy rezervimiz cumhur ittifakı sayesinde kesinlikle tırmanmaya devam edecek. Tırmanacak. Bunun bizlere getireceği başka artı değer ise yerel seçimlerde görülecek. Yerel seçimde de bunun neticesini çok farklı şekilde alacağız. Oralarda durumun daha da iyi olacağını düşünüyorum.”
YEREL SEÇİMLER VE İTTİFAK
Erdoğan, “Cumhur ittifakı yerel seçimlerde nasıl olacak?” sorusuna şu yanıtı verdi: “Yerel seçimde ancak bir gönüllüler dayanışması olabilir. Onu da şimdi dillendirmemiz doğru olmaz. Onu ancak seçime doğru konuşuruz. Bunları ona göre zamanla şekillendiririz. Bizim hafıza kayıtlarımızda, onlarınkilerde dolaşanlar var. Şahsen ben şekillendirebiliyorum, ama bunu beraberce konuşup şekillendirmek çok daha isabetli olur. Kasım seçimine giderken de bizim dayanışma ruhumuzu zedelememek lazım.”
BOZKURT İŞARETİ: GÜZEL OLDU 
Mersin’de yaptığı bozkurt işareti sorulan Erdoğan, “Rabia’yı sayarken, spontane biçimde olmuş o işaret. Hatta ben farkında bile değildim, konuşma bittikten sonra arkadaşlar söylediler. İrademizin dışında oldu ama güzel de oldu” yanıtını verdi.
- Advertisement -spot_img

YAZARLAR

spot_img

EN SON EKLENEN YAZILAR