Erdoğan’ın istifa korkusu: İstifaları halka iyi anlatın

EDİTÖRÜN ÖNERDİKLERİ

AKP Genel Başkanı Tayyip Erdoğan partililerden belediye ve il başkanlarının istifa nedeninin seçmene iyi anlatılmasını istedi

AKP Genel Başkanı Tayyip Erdoğan, ‘metal yorgunluk’ ifadesini kullanmasının ardından istifasını istediği isimlerden İstanbul, Niğde, Düzce, Bursa belediye başkanları istifa etmiş, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, cumartesi günü istifa edeceğini duyurmuştu. Şimdi gözler pazartesi günü açıklama yapacağını duyuran Balıkesir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur’da.

‘Şahıs değil dava partisi’

Erdoğan partisinin MYK üyelerine, belediye başkanlarının ve il başkanlarının istifa süreçlerinin halka iyi anlatılması için talimat verdi. İstanbul ve Ankara gibi büyük şehirlere ağırlık verilmesini isteyen Erdoğan, toplantıda istifalarda illerden gelen şikâyetlerin ve anket sonuçlarının etkili olduğunun anlatılması için uyarılarda bulundu.

‘AKP’nin şahıs değil dava partisi’ olduğuna işaret edilmesini isteyen Erdoğan, partide değişimin ve yenilenmenin zorunlu olduğunun vurgulanması gerektiğini de kaydetti.

- Advertisement -spot_img

YAZARIN DİĞER YAZILARI

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN SON EKLEN YAZILAR