HDP Adalet Yürüyüşü’nü Kandıra’da karşılayacak

Post date:

Author:

Category:

HDP’nin Adalet Yürüyüşü’nü Kandıra sapağında karşılayacağı belirtildi. Karşılamanın yapılması planlanan bölge eski Eş Genel Başkan Figen Yüksekdağ’ın olduğu cezaevine 20 kilometre uzaklıkta bulunuyor.

Ankara’dan İstanbul’a CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında başlatılan Adalet Yürüyüşü’nün 10’uncu gününde Halkların Demokratik Partisi’nin de (HDP) katılacağı bildirildi. Toplumun çok farklı kesim ve yapının desteklediği yürüyüş kısa bir süre içinde “herkes için Adalet” talebine dönüştü. Hakların Demokratik Kongresi’nin (HDK) daha önce desteğini açıkladığı yürüyüşe HDP’nin de Kandıra sapağında karşılayarak destek vereceği öğrenildi.

EŞ GENEL BAŞKAN KANDIRA’DA TUTUKLU

Karşılama için belirlenen yer, aynı zamanda Kandıra F Tipi Kapalı Cezaevine 20 kilometre uzaklıkta bulunuyor. Eski Eş Genel Başkan Figen Yüksekdağ ile birlikte milletvekilleri Ferhat Encu, Çağlar Demirel, Gülser Yıldırım ve Besime Konca bu cezaevinde tutuklu.

HDP’nin yürüyüşten beklentisi Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın tutuklu bulunduğu Edirne’ye kadar devam etmesi. Ancak, CHP kurmaylarından yapılan açıklamalarda bu seçeneğe sıcak bakılmadığı dile getirildi. Bunun üzerine HDP’nin de yürüyüşe Kandıra kavşağında bir karşılama ile destek vermeyi uygun bulduğu belirtildi.

HDP’nin, yürüyüşü karşılamanın yanı sıra İstanbul’da yapılacak olan buluşmaya da kitlesel katılacağı bildirildi.

- Advertisement -spot_img

YAZARLAR

spot_img

EN SON EKLENEN YAZILAR