HDP: Annelere hediyemiz özgür bir ülke olacak

EDİTÖRÜN ÖNERDİKLERİ

 HDP Kadın Meclisi, Anneler Günü vesilesiyle bugün yazılı bir mesaj yayımladı.

‘KÜRT ANNELER MEZAR TAŞI NÖBETİNDE’

Mesajda şu ifadelere yer verildi:
“Kimi yıllarca çocuğunun kemiklerini aradı, kimi çocuğunun cenazesini buzdolabında bekletmek zorunda kaldı, kimi evladının kemiklerini kargo ile aldı, kiminin evladı Suruç’ta, Ankara’da, Diyarbakır’da, Gezi’de katledildi, kimi askerler tahrip etmesin diye çocuğunun mezar taşlarını kaldırdı, mezarlıklarda nöbet tuttu, kimi mezar taşlarını kırmaya zorlandı, kimi evladını madende, fabrikada, iş cinayetinde yitirdi, kiminin çocuğu şarkı söylemek, konser vermek istediği için hayata gözlerini yumdu.
AKP-MHP ittifakı, bir yandan televizyonlarda annelerine hediye alan çocuklarla ilgili propaganda yaparken, diğer yandan Kürt Annesine çocuğunun mezar taşı önünde nöbet tutmayı, çocuğunun cenazesini kargo ile göndermeyi reva görüyor.
Yine; bugün Türkiye’de milyonlarca kadın, Anneler Gününü, pandemi koşullarında ev içi emek sömürüsü ve erkek şiddetine maruz kalarak karşılıyor. Evladının gözü önünde katledilen kadınların çığlığını duymayan iktidar, “kutsal annelik” üzerinden erkek egemen kapitalizmin kadın emeğini sömüren politikalarıyla kadınları evlere hapsetmeye devam ediyor.

‘EN GÜZEL HEDİYE ÖZGÜR BİR ÜLKE’

Bunca acıya rağmen mücadele etmekten hiç vazgeçmeyen annelere en güzel hediyemiz; özgürce yaşanacak bir ülkedir.
Annelik üzerinden savaş siyaseti yürüten iktidar şunu bilsin ki, Biz Kadınlar; gözyaşına yeterince doymuş bu topraklarda; gelecek kuşaklara özgür ve demokratik bir geleceği miras bırakmak için alanlarda mücadele etmeye devam edeceğiz.”

- Advertisement -spot_img

YAZARIN DİĞER YAZILARI

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN SON EKLEN YAZILAR