Kılıçdaroğlu’ndan ‘CHP’nin kapatılacağını düşünüyor musunuz’

Post date:

Author:

Category:

Enver Aysever’in RS FM’deki programına katılan CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, “CHP’nin kapatılacağını düşünüyor musunuz” sorusuna yanıt verdi.

Sputnik’te yer alan habere göre; “Bu tablo ortadayken ‘Hayır, kimse bana dokunamaz’ demeyi doğru bulmuyorum” diyen Kılıçdaroğlu’nun açıklamalarından öne çıkan başlıklar şöyle:

“(AKP’de ByLock kullanan bakanlar var iddiası) 4 bakan var. Elde bu tür bilgiler var ama bunların belgeyle desteklenmesi gerekiyor. Şunu da gayet net biliyorum. Bylock kullananların isimleri seçilerek savcılıklara bildiriliyor. AKP’li milletvekilleri ve bakanlar için koruma kalkanı var.

Yenikapı’ya gitmekten pişman değilim. Neden olayım? Türkiye’de bir daha darbe olmaması için 12 maddeyi açıkladım. O maddelerin hepsi doğrudur.

CHP’NİN KAPATILACAĞINI DÜŞÜNÜYOR MUSUNUZ?
Baskıcı rejimler belli yöntemlere başvururlar. AKP, 15 Temmuz’dan sonra ‘egemenlik kayıtsız şartsız milletindir’ dedi, demokrasi dedi. Bugün gelinen noktada tam tersini yapıyor Adalet ve Kalkınma Partisi. Söylediğim şeyleri Taksim’de söyleyince, Yenikapı’da söyleyince alkışladılar. Grup Toplantısında söylediğimdeyse eleştirdiler. Yeniden CHP’ye saldırma dönemi başladı. Baskıcı dönemlerde Ecevit, Baykal sorgulanmıştır, tutuklanmıştır, gözaltına alınmıştır. Biz de bugün benzer şeylere maruz kalabiliriz. Bu tablo ortadayken ‘Hayır, kimse bana dokunamaz’ demeyi doğru bulmuyorum.”

- Advertisement -spot_img

YAZARLAR

spot_img

EN SON EKLENEN YAZILAR