Salih Müslim: Türkiye’de çıkarılan padişah fermanıyla bizi

Post date:

Author:

Category:

Amerika’nın Sesi’nin sorularını yanıtlayan Salih Müslim, yakalama kararına gerekçe olarak gösterilen Ankara’daki bombalı saldırıyla ilgisinin olmadığını belirterek, “Herkes de bunu biliyor. Türkiye’de hukuk yok, padişah fermanıyla yönetiliyor. Mahkemeler bu fermanlarla yönetiliyor, bu yüzden de kimse artık ciddiye almıyor” diye konuştu.

‘YAKALAYAMAYACAKLARINI İYİ BİLİYORLAR’

Suriye dışında hiçbir yerde faaliyet yürütmediklerini kaydeden Müslim, “Biz işimizi yapıyoruz. Bu karar ile bizi yakalayamazlar. Onlar da bunu biliyor ama amaçları yarın başka devletlere ‘Biz hakkında yakalama kararı verdik, siz niye yakalayıp bize vermediniz’ demek için bu kararı çıkardılar. Yoksa onlar da bu kararın uygulanamayacağını iyi biliyor” dedi.

KİMSE BU KARARI CİDDİYE ALMAZ’

Müslim, kırmızı bülten ile yakalanıp yakalanamayacağına ilişkin soruya ise “Bu kararı ciddiye almıyorum. Başta Avrupa olmak üzere hiç bir ülke ciddiye almaz, geçmişte de Remzi Kartal, Zübeyir Aydar için aldıkları kararlar var ortada” dedi.

Müslim ve PKK’nin üst düzey beş yöneticisinin de aralarında bulunduğu 48 kişi hakkında yakalama kararı çıkarılmıştı. Ankara Merasim Sokak’ta 17 Şubat 2016’da askeri servis araçlarının geçtiği sırada gerçekleşen bombalı saldırıda 28 kişi hayatını kaybetmiş, 61 kişi de yaralanmıştı. Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu, saldırının PYD’nin askeri kanadı Halk Savunma Birlikleri (YPG) tarafından gerçekleştirdiğini öne sürmüş, Müslim ise Davutoğlu’nun iddiasını yalanlamıştı.

- Advertisement -spot_img

YAZARLAR

spot_img

EN SON EKLENEN YAZILAR