Tuncel’in yeni yıl mesajı: Mücadele ve dayanışmayı büyütelim

EDİTÖRÜN ÖNERDİKLERİ

HDP Eş Genel Başkanları Selahattin Demirtaş ve Figen Yüksekdağ ile milletvekillerinin gözaltına alınmasını protesto ederken gözaltına alınıp tutuklanan Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) Eş Genel Başkanı Sebahat Tuncel yeni yıl mesajı gönderdi. Silivri 9 No’lu F Tipi Yüksek Güvenlik İnfaz Kurumu’nda kalan Tuncel, gönderdiği yeni yıl mesajında, mücadele ve dayanışma çağrısında bulundu.

‘GÖRÜLMEMİŞ BİR ZULÜM POLİTİKASI’

Tuncel’in gönderdiği mesaj şöyle:
“Demokrasi ve özgürlük mücadelesi veren ezilenler, emekçiler, kadınlar ve işçi sınıfı 2016 yılında devletin baskı, zor ve sindirilme politikalarına maruz kaldı. Devlet aklı özellikle Kürdistan halkının eşitlik, özgürlük ve barış mücadelesini engellemek için hiçbir tarihte eşi benzeri görülmeyen zulüm politikalarını devreye koydu. Müzakere ve barış olanaklarını ortadan kaldırarak savaş ve çatışmayı esas aldı. Kentlerimizin yerle bir edilmesi, partimize ve bileşeni olduğu HDP’ye yönelik sürdürülen siyasi soykırım operasyonları, halk iradesini gasp ederek belediye eş başkanlarımızın tutuklanması ve belediyelerimizin gasp edilmesini hep beraber yaşadık ve yaşıyoruz. Bu saldırılar devletin bir başarısı değil aksine başarısızlık ve çözümsüzlük olduğunu ortaya koymuştur.

Kürt sorunu güvenlik sorunu değil, siyasi bir sorundur ve ancak siyaseten çözülür. Aksi her tür politikayı deneme, süreci uzatmaktan başka bir şey ifade etmez. Bu nedenle önümüzdeki dönem siyasal mücadelenin çok daha etkin, aktif verilmesi gerekir. Bu bağlamda partimize daha büyük sorumluluk düşmektedir. 2017 yılı halklarımıza, kadınlara, ezilenlere, işçi sınıfına, ekoloji mücadelesi yürüten tüm herkese mücadeleyi büyütme ve dayanışmayı güçlendirme sorumluluğu yüklüyor. Bu vesile ile tüm halkımızın yeni yılını kutluyorum.

Herkese selam ve sevgilerimi gönderiyorum.” (DİHABER)

- Advertisement -spot_img

YAZARIN DİĞER YAZILARI

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN SON EKLEN YAZILAR