101 gündür eylemde: Her halükarda kazandık

Post date:

Author:

Category:

15 Temmuz darbe girişimi sonrası ilan edilen OHAL ile birlikte çıkarılan KHK ile ihraç edilen yüzlerce kişiden biri olan mimar Alev Şahin, 101 gündür işine dönmek için eylem yapıyor. Düzce Şehircilik İl Müdürlüğü’nde 6 yıldır mimar olan ve 6 Ocak’ta çıkarılan KHK ile ihraç edilen ve her gün saat 13:00 ve 18:00 arasında eylem yapan Şahin, ihraçla beraber yaşamında değişimlerin olduğunu belirterek, “Sendikanın yaptığı maddi destek benim hayatımı ve evimi idame ettireceğim bir ücret olmayınca evi kapatmak zorunda kaldım. Evi kapatırken endişeliydim çünkü direnme kararı da almıştım nasıl olacak nerede kalacağım derken bir evi kapattım ve onlarca evimin olduğunu gördüm” diye konuştu.

Halkın içindeyim

Yaşamında meydana gelen değişimlerden birinin de direnmek olduğunu belirten Şahin, “Ben şimdi tam gerçeğin içinde, halkın içindeyim” diyerek, direnişi boyunca olumsuz tepkilere maruz bırakılmadığını söyledi. Şahin, muhafazakar kesimin hakim olduğu Düzce’de yaptığı eyleme ilişkin olumsuz bir durumla karşı karşıya kalmadığını belirterek, direnişinin kentte daha çok saygı uyandırdığını kaydetti.

Anıt’ı bile tutukladılar!

101 gündür açlık grevinde olan Gülmen ve Özakça’nın direnişine de değinen Şahin, “Direnişi bitirmek için çeşitli komplolar uyguluyorlar. Biliyorsunuz açlık grevinde olan Nuriye Gülmen ve Semih Özakça’yı 75’inci günlerini 76’ıncı güne bağlayan gece 195 gündür sokakta olan insanlar için bir örgüt dosyası uydurup bir komplo kuruldu. İnsan hakları anıtı bile tutuklandı diyebiliriz” dedi.

Kaybedecek bir şey yok

İhraçlara karşı direnişleri büyütmekten başka bir yol olmadığını dile getiren Şahin, “Kaybedecek bir taraf yok artık her halükarda kazandığımızı düşünüyorum. Şimdi geriye işimizi ekmeğimizi almak kaldı. Che Guevera ‘Kaybettiğiniz de değil vazgeçtiğinizde yenilirsiniz’ diyor. Biz vazgeçmiyoruz, yenilmeyeceğiz ve mutlaka kazanacağız” dedi.

Bengisu Kömürcü/İstanbul-Şûjin

- Advertisement -spot_img

YAZARLAR

spot_img

EN SON EKLENEN YAZILAR