AKP ‘devşirme’ peşinde

EDİTÖRÜN ÖNERDİKLERİ

Son yıllarda Cemaat ile köprüleri attıktan sonra, ‘zeki öğrencileri küçükten alıp yetiştirme’ işinde başarısız olan AKP, şimdi Milli Eğitim Bakanlığı üzerinden yeni bir yol deniyor

Bakanlık, ülkenin IQ’su en yüksek çocuklarını İstanbul Çamlıca’da yatılı bir okula topluyor. Türkiye’nin en zeki çocukları, Çamlıca’da Cemaate ait olduğu için kapatılan özel Coşkun Koleji’nin el konulan 8 büyük villasından oluşan yerleşkesinde yatılı öğrenim görecek. Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü Araştırma Geliştirme Eğitim ve Uygulama Merkezi adını taşıyan kurumda ortaokul ve lise bünyesinde eğitim verilmeye başlandı.
Milli Eğitim Bakanlığı, Bilim ve Sanat Eğitim Merkezleri’nde (BİLSEM) yapılan WISC-R çoklu zekâ testinde IQ’su 150 ve üstü çıkan çocukları tek bir okulda toplamaya karar verdi. Bu arada, bazı aileler çeşitli kaygıları nedeniyle çocuklarını yollamak istemezken, okulun şu anda 60 öğrencisinin bulunduğu ve resmi açılışın bu ay içinde AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapılacağı söyleniyor.

Hazırlık yapılmıştı

Eğitim Sen Genel Başkanı Feray Aytekin Aydoğan, uygulamanın geçen yıl başladığını hatırlatarak, AKP’li bazı belediyelerin BİLSEM’deki başarılı öğrencilerin adlarını isteyerek, bu çocuklara yönelik etkinlikler düzenlendiğini belirtti.

İSTANBUL

- Advertisement -spot_img

YAZARIN DİĞER YAZILARI

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN SON EKLEN YAZILAR