Binler hastahane için yürüdü

EDİTÖRÜN ÖNERDİKLERİ

Bakırköy Kent Savunması Bileşenleri, Bakırköy Prof. Dr. Mazhar Osman Ruh Sağlığı ve Sinir Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin de bulunduğu yeşil alanın yok edilmesine karşı yürüyüş düzenledi. “Ruh sağlığımla oynama hastanemize sahip çıkıyoruz” pankartı açılan yürüyüşte, “Bakırköy ruhu dokunanı çarpar”, “Yeşilime dokunma” ile “Doğayı ve yaşamı savunacağız” dövizleri taşındı. Bakırköy’ün farklı noktalarında bir araya gelen binlerce kişi, sloganlar eşliğinde hastaneye doğru yürüyüşe geçti. Hastane içerisinde bulunan başhekimlik binası önünde son bulan yürüyüşün ardından açıklama yapıldı.

‘Yıktırmayacağız’

Mimarlar Odası Trakya Bölge Temsilciliği Başkanı Mustafa Fazlıoğlu, AKP’nin 15 yıllık iktidarı süresince yeşil alanların yandaşlara peşkeş çekildiğini belirterek, 1 milyon metrekarelik alan içerisinde tarihi binaların, yeşil alanların ve ağaçların bulunduğu alanın imar rantına açılmak istendiğini söyledi. Türkiye’nin en köklü hastanesinin ortadan kaldırılmak istendiğinin altını çizen Türk Tabipler Birliği Başkanı Raşit Tükel, “Şirketler için sağlık 2 ve 3’üncü sırada yer alıyor. Otel değil hastane istiyoruz. Bu bölgeye sahip çıkıyoruz. Yıktırmayacağız” dedi.

HDP İstanbul Milletvekili Filiz Kerestecioğlu ise, dayanışarak mücadelelerini yükseltmeleri gerektiğini vurguladı. CHP İstanbul Milletvekili Ali Şeker de, AKP’nin politikalarını eleştirerek, “Akıl sağlımızı korumak için yapılan bu hastaneler, akıl sağlığı bozulanlar tarafından yıkılmak isteniyor. Çıldırmamak için buralara sahip çıkacağız” dedi.

İSTANBUL/dihaber

Önceki İçerikBÜYÜK HAMLEYE DOĞRU
Sonraki İçerik40 yıldır kimliği yok
- Advertisement -spot_img

YAZARIN DİĞER YAZILARI

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN SON EKLEN YAZILAR