Bodrum’dan SİT alanlarının imara açılmasına tepki

Post date:

Author:

Category:

Bodrum Çevre Platformu üyelerince Kazmaz Hukuk Bürosu’nun bahçesinde, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından gündeme getirilen SİT alanlarının imara ve kullanıma açılmasıyla ilgili düzenlenmeye karşı basın açıklaması yapıldı. Açıklamaya 15 kişi katıldı. Platform Sözcüsü ve avukatı Remzi Kazmaz, açıklamayı okudu. 

Düzenlemenin Bodrum’un ölüm fermanı olduğunu söyleyen Kazmaz, “Bu olay derhal ama derhal geri çekilmelidir. Bizler ve Bodrum’daki tüm STK’lar yerel yöneticiler asla buna izin vermeyeceğiz. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı biraz daha sağduyulu olmalı. Bu konuyu bir daha ele almalı. O bakir koyları siz açtığınız zaman mavi yolculuğun biteceğini biliyor musunuz? Bu nasıl yöneticilik? Mavi yolculuk dünyada Türkiye’de tek. Bodrum’un gelir kaynağı o bakir koyları açıyorsunuz. Gökova’nın SİT alanlarına rezidans yapmak için alanları açıyorsunuz. O zaman Bodrum’un üzerine toprak kapatın. Bodrum’a karşı bunu yapmak ihanettir. Biz bu ihaneti, asla geçit vermeyeceğiz. Bu böyle biline, biz burada Bodrum Çevre Platformu olarak bir kez daha şunu söyleyelim. Çevre Bakanlığı bu proje Bodrum’un ölüm fermanıdır bu projeyi halk istemiyor. Bodrum halkı ve Bodrum’da yaşayanlar istemiyor. O nedenle kesinlikle bu projeyi bir daha gözden geçirin, yoksa bizi asla geçemeyeceksiniz” dedi.

Platform Başkanı Nazan Yılmaz, 26 Kasım’da saat 18.30’da Heredot Kültür Merkezi’nde düzenlenen çevre ve SİT alanları ile ilgili bilgilendirmenin yapılacağı panel gerçekleştirileceğini söyledi. (DHA)

- Advertisement -spot_img

YAZARLAR

spot_img

EN SON EKLENEN YAZILAR