Dersim Ovacık’ta kayak keyfi

Kış aylarının vazgeçilmez sporu ve eğlencesi olan kayak, Dersim halkının vazgeçilmezi oldu. Çeşitli illerden ve Dersim’den birçok kişi hafta sonları eğlenmek ve kayak sporu yapmak için Dersim’in Ovacık ilçesindeki kayak merkezine akın ediyor.

KAR ÇİLEDEN EĞLENCEYE DÖNDÜ

Dersim’de kışın kar yağması, yolların kapanması, hayatın durması, hayvancılık yapanların çilesi durumundayken, diğer yandan birçok kişinin de eğlencesi ve mutluluğu haline geldi.

4 YILDIZLI OTEL NİTELİĞİNDE HİZMET VERİLİYOR

Kışın 6 aya yakın karın yerde kaldığı ve kar kalınlığının 60 cm’nin üstüne ulaştığı Dersim’in Ovacık ilçesinde 4 yıla yakın bir zamandır hizmet veren kayak merkezinin içerisinde 75 kişilik yatak, restoran, lobi ve bilardo salonu gibi dinlenme ve eğlence alanları yer alıyor. Ayrıca kayak yapmaya gelenlere kayak malzemesi de kiralanıyor. Teleferiğin de yer aldığı otelde, dört yıldızlı otel niteliğinde hizmet veriliyor.

OKULLAR KAYAK YARIŞMASI DÜZENLİYOR

Dersim’de ayrıca birçok okul burada kayak yarışmaları düzenliyor ve gençlerin kendini bu alanda geliştirip uluslararası alanlarda da yarışabilecek yetkinliğe kavuşmalarını sağlamaya çalışıyor.

İsmet Sefer/İSTANBUL

EN SON EKLENENLER