Facebook’a beklenen özellik ekleniyor

EDİTÖRÜN ÖNERDİKLERİ

Facebook’un her yıl gerçekleştirdiği F8 Geliştirici konferansı 1-2 Mayıs tarihleri arasında San Jose’de gerçekleşiyor. Konferansın açılış konuşmasında, Mark Zuckerbeg uzun zamandır beklenen yeni özelliği duyurdu. Geçen aylarda patlak veren güvenlik açığı krizi nedeniyle çok sayıda kullanıcı eski gönderilerini silmek için arayışa geçmişti. Geçmiş verileri silmek için gönderileri tek tek tıklamak zorunda kalan Facebook kullanıcıları bu durumdan son derece şikayetçiydi.

Cambridge Analytica skandalından sonra gelen tepkileri yumuşatmak ve kullanıcılarını kaybetmemek için beklenmeyen bir hamle yaptı. Yeni özellik sayesinde etkileşimde bulunduğunuz uygulamalar ve web siteleriyle ilgili bilgileri görebilecek ve istediğiniz bilgileri hesabınızdan silebileceksiniz. Facebook yöneticileri, bu sayede kişisel verilerin korunması konusundaki şüpheleri gidermeyi hedefliyor.

Önümüzdeki iki ay içinde kullanıma sunulacak olan özelliğe dair Mark Zuckerberg’in bir de uyarısı var. Zuckerberg, Facebook’un bu bilgileri “daha iyi bir kullanıcı deneyimi” sunmak için topladığını ve geçmiş gönderi ve beğenilerin silinmesinin kullanım deneyiminin kötüleştireceğini belirtiyor.

Zuckerberg’in toplantıya tavşan görüntüsüyle bağlanması sosyal medyada en çok konuşulan haberlerden biri oldu. 

F8 konferansın tamamı Facebook üzerinden canlı yayımlanıyor.

Facebook F8 toplantısında yeni çöpçatanlık özelliğini tanıttı.

- Advertisement -spot_img

YAZARIN DİĞER YAZILARI

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN SON EKLEN YAZILAR