Hayırlı uğurlu olsun!

EDİTÖRÜN ÖNERDİKLERİ

Doğayı yok eden şirketlerin belirlenmesi için Kuzey Ormanları Savunması (KOS) tarafından düzenlenen ‘Altın Testere’ yarışmasında ödülün sahibi iktidarın en sevgili şirketi Cengiz Holding oldu. KOS, ‘Şaşırdık desek yalan olur’ diyerek yorumladı

Dğayı ve yaşamı yok eden projelere imza atan şirketler arasından en yıkıcısını tespit etmek için Kuzey Ormanları Savunması (KOS) tarafından yaklaşık bir ay önce düzenlenen Altın Testere yarışmasının sonuçları açıklandı. Yaşam savunucularının internet üzerinden oy kullandığı yarışmada yaşam savunucuları, oylarını Cengiz Holding’den yana kullandı. Cengiz Holding bu ödülü, başka yıkıcı projelere imza atan Ağaoğlu Şirketler Grubu, Alorko Holding ve Çalık Holding gibi şirketler arasından aldı.

12man-testere1Artvin puanı yüksek!

Cengiz Holding, Artvin Cerattepe’deki altın madeni projeleri başta olmak üzere Hidroelektrik Santrali (HES) projeleri ile de yaşam savunucularının direniş gösterdiği en büyük sermaye gruplarından biri.

KOS yaptığı açıklamada, Cengiz Holding’in Altın Testere’yi kazanmasını “şaşırdık desek yalan olur” diye yorumladı. KOS’un açıklaması şöyle: “Her geçen gün yeni bir yağma projesiyle adını duymaya alıştığımız, adı ‘ülkenin sahibi’ne çıkmış Cengiz Holding oylamaya katılan yaşam dostlarının da takdiriyle bu toprakların gördüğü en acımasız girişimci, yatırımcı ve müteahhit olarak açık arayla bir Altın Testere’yi hak etti! Bu vesileyle Cengiz Holding’in icraatlerini hatırlatalım: İstanbul 3. Havalimanı ve 3. Köprü, Cerattepe Altın Madeni, Akkuyu Nükleer Santrali, Karabiga Termik Santrali, Yusufeli Barajı ve HES, Ilısu Barajı ve HES, İstanbul Maltepe Dolgu Projesi, Hüseyin Avni Paşa Korusu ve dahası ve tabi ki telefonlardan millete sövmeleri!”

Başkaları da var

Oylamada başa oturan Cengiz Holding toplam oy sayısının yaklaşık yüzde 50’sini aldı. En yüksek oyu alan şirketler arasında ikinci sırada Ilısu Barajı ile Hasankeyf’i sulara gömmeye niyetli Nurol İnşaat, üçüncü sırada ise kaçak Maslak 1453 ile Fatih Ormanı’na gölge düşüren Ağaoğlu Şirketler Grubu yer alıyor.”

İSTANBUL

- Advertisement -spot_img

YAZARIN DİĞER YAZILARI

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN SON EKLEN YAZILAR