İhmal tehditle örtülmeye çalışılıyor

EDİTÖRÜN ÖNERDİKLERİ

Şırnak Belediyesi’nin ihmali sonucu yaşamını yitiren Feyzullah Kabul’un ailesinin, belediye avukatları tarafından ‘Suçlu olan sizsiniz’ denilerek tehdit edildiği ortaya çıktı. Anne Esmer Kabul, ‘İhmallerini örtbas etmek için acımızın üzerine acı ekleyenlerin vicdanları nerede?’ dedi

Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) Belediye eşbaşkalarının yerine atanan kayyumların Kürt düşmanlığı, bir çocuğun yaşamına mal oldu. Şırnak kent merkezinde bulunan Vakıf Mahallesi’nde, belediyenin açtığı çukura düşerek yaşamını yitiren Feyzullah Kabul’un (4) ailesinin belediye avukatları tarafından, ‘Suçlu olan sizsiniz’ diyerek tehdit edildiği ortaya çıktı. Olayın yaşandığı gün Feyzullah’ın yaşıtlarıyla oyun oynadığını, 2-3 dakika sonra kapı önünde olmadığını fark ettiğini söyleyen anne Esmer Kabul, kızının ve kaynanasının Feyzullah’a bakmak için gittiğini belirtti. Telaşlandığını ve kendisinin de çocuğuna bakmak için gittiğini belirten Kabul, “Herkesin çukurun başında olduğunu görünce evladımın orada olduğunu anladım” diyerek, yaşadığı acıyı anlattı.

2 saat sonra kanalı açtılar

Feyzullah’ın babaannesi Fatma Kabul ise, olayı anlatmaya çalıştığı sırada belediyede işçi şefi olan birinin kolundan tutarak, ‘Git evinde oğlunu ara. Bize iftira atma, işimize engel olma’ diyerek kendisini olay yerinden uzaklaştırmaya çalıştırdığını kaydetti. “Gelen komşulara ve akrabalara ısrar ettim. Kanala inip torunumu aradılar. O kanal çok uzun süredir açıktı. Bu nedenle içerisi bataklık olmuştu artık” diye konuştu. 2 saat süren arama çalışmasının sonuç vermediğini belirten babaanne Kabul, “Biz artık belediyeye yalvardık ve ‘bu kanalizasyon suyu çok şiddetli, çocuğun bedeni su ile sürüklenmiş olabilir, bize aşağı tarafta bulunan ana gövdeyi açın orada arayalım’ dedik ancak açmadılar. 2 saatin sonunda ana gövdeyi açtılar ve torunumu ana gövdenin içinde bulduk. 150 metreye yakın sürüklenerek oraya kadar gelmiş” dedi.

Şikayetçiyiz

Anne Kabul, oğlunu hastaneye kaldırdıklarında yoğun bakım önünde beklediği sırada, Şırnak Belediyesi kanalizasyon çalışmalarından sorumlu şeflerin, avukatları ile gelerek kendilerini suçladıklarını belirtti. Belediyeden şikayetçi olduklarını vurgulayan Kabul, “İhmallerini ört bas etmek için acımızın üzerine acı ekleyenlerin vicdanları nerede? “ dedi.

Piroz Zırığ/Jinnews

- Advertisement -spot_img

YAZARIN DİĞER YAZILARI

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN SON EKLEN YAZILAR