İnek cinayetine müebbet

Post date:

Author:

Category:

Hindistan’ın batısındaki Gujarat Eyaleti’nde yerel parlamento, Hayvan Koruma Yasası’nda yaptığı değişiklikle inek öldürmeye ömür boyu hapis cezası getirdi. Hindistan’ın batısındaki Gujarat Eyaleti İçişleri Bakanı Pradeepsinh Jadeja, değişikliğin kabul edilmesinin ardından yaptığı açıklamada, “Hindu azizlerinin izinden giderek bu yasal değişikliği gerçekleştirdik. Bu, ülkenin en ağır yasasıdır” ifadelerini kullandı.

Yapılan yasal değişiklik, inek eti bulunduranlara da 7 ila 10 yıl hapis veya bin 500 ila 7 bin 500 dolar para cezası verilmesini öngörüyor.

‘Kararın dinle ilgisi yok’

Ülkenin kuzeydeki Uttar Pradeş Eyaleti’ndeki bir Müslüman kuruluşunun temsilcisi, konuyla ilgili yaptığı açıklamada kararın siyasi nitelikte olduğunu savundu. Adının açıklanmasını istemeyen temsilci, “Gujarat’ta bu yıl seçimler yapılacak. (Hindu milliyetçiler) kutuplaştırıcı siyasetin seçimlerde ne kadar etkili olduğunu daha önce Uttar Pradeş’te gördüler. Şimdi bunu tekrarlamak istiyorlar. Bunun dinle hiçbir ilgisi yok. İnsanları kandırıyorlar” değerlendirmesinde bulundu.

GUJARAT

- Advertisement -spot_img

YAZARLAR

spot_img

EN SON EKLENEN YAZILAR