İstanbul’da kar yağışı etkisini göstermeye başladı

EDİTÖRÜN ÖNERDİKLERİ

İstanbul’da 3 gün etkisini sürdürecek kar yağışı başladı. Yağış nedeniyle yurttaşlar zor anlar yaşarken, kar yağışı akşam saatlerinde etkisini artıracağı tahmin ediliyor

İstanbul’da sabah saatlerinde başlayan kar yağışı, kenti etkisi altına aldı. Üç gün sürmesi beklenen yağışla, kar kalınlığının 5-10 cm arasında bir seviyeye ulaşacağı tahmin ediliyor. Meteoroloji Bölge Müdürlüğü’nden alınan bilgiye göre, kar yağışı akşam saatlerinde etkisini artıracak. Kar yağışı, yarın öğle saatlerinden hafifleyecek, cumartesi günü ise aralıklarla devam edecek. Yağışın, cumartesi akşama doğru etkisini yitireceği tahmin ediliyor. İstanbul’da sıcaklığın bugün ve yarın gece eksi 2, gündüz ise 1-2 derece dolayında olması bekleniyor. Ayrıca bugün ve yarın kuzey yönlerden fırtınamsı rüzgar etkili olacak.

Öte yandan, yoğun kar yağışı nedeniyle Türk Hava Yolları (THY) 26 Ocak ile 27 Ocak’ta 463 seferini iptal ettiğini duyurdu.

Kuzey Ege’de fırtına

Kuzey Ege’de başlayan fırtına deniz ulaşımını olumsuz etkiledi. Çanakkale Boğazı ile adalar arasında deniz ulaşımını sağlayan GESTAŞ AŞ bölgedeki poyraz fırtınası nedeniyle dün sabah seferlerini, İstanbul Deniz Otobüsleri (İDO) de bazı seferlerini iptal etti.

Kürdistan’da kar yağışı

Erzerom (Erzurum), Agirî (Ağrı) ve Erzîngan’da (Erzincan) ise, pazar gününe kadar kar yağışının devam edeceği belirtildi. Erzerom’da kar yağışı nedeniyle dün uçak seferlerinde aksamalar yaşandı. Îdir’da (Iğdır) etkili olan yoğun sis sebebiyle de tüm uçak seferleri iptal edildi.

- Advertisement -spot_img

YAZARIN DİĞER YAZILARI

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN SON EKLEN YAZILAR