Kar bir tek onlara yaradı

EDİTÖRÜN ÖNERDİKLERİ

Yoğun kar yağışı ve kötü hava koşulları Türkiye ve Kürdistan kentlerini olumsuz etkilerken, kar yağışının tadını çıkaranlar ise yine çocuklar oldu. Okulların tatil olmasını fırsat bilen çocuklar sokaklarda karın tadını çıkardı.

Konya’da yoğun kar yağışı nedeniyle 5 ilçede bugün okullar tatil edilirken, 4 ilçede de taşıma sistemle eğitime ara verildi. Konya Valiliği tarafından yapılan açıklmada Ahırlı, Seydişehir, Meram, Selçuklu, Karatay ilçelerinde okullar tatil edildi. Hadim ve Taşkent ilçelerinde de taşımalı sistemle eğitime bir gün ara verildi. Hamile ve engelli kamu çalışanlarının da idari izinli sayılacağı belirtildi.

Qers -32 dereceyi gördü

Gece en düşük hava sıcaklığı ise sıfırın altında 32 dereceyle Qers’te (Kars) kaydedildi. Bölgede gece en düşük hava sıcaklıkları, sıfırın altında olmak üzere Qers’te 32, Erdexan’da (Ardahan) 30, Erzerom’da 23, Agirî’de 16, Îdir’da (Iğdır) ve Erzingan’da (Erzincan) 9 ve Dersim’de 3 derece olarak ölçüldü. Meteoroloji Genel Müdürlüğü Melêtî (Malatya), Semsûr (Adıyaman), Xarpêt (Elazığ), Dersim ve Çewlig (Bingöl) için ise buzlanma ve don uyarısı yaptı.

HABER MERKEZİ

- Advertisement -spot_img

YAZARIN DİĞER YAZILARI

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN SON EKLEN YAZILAR