Kürt mahallesine hizmet yok!

Post date:

Author:

Category:

Ceyhan’ın 10 bin nüfuslu Belediyeevleri Mahallesi’nin yolları yapılmadığı için kışın çamurdan, yazın ise tozdan geçilmiyor. Belediyenin başvurularına yanıt vermediğini dile getiren mahalleliler, ‘Artık bıktık. Kürt olduğumuz için yollarımız yapılmıyor’ diyor

Adana’nın Ceyhan ilçesine bağlı 10 binden fazla bir nüfusa sahip olan Belediyeevleri Mahallesi’nin yollarının yarısı asfaltlanırken özellikle Kürt nüfusunun yoğun olduğu mahallede yolların yarısı ise olduğu gibi bırakıldı. Asfaltlanan yollar köstebek yuvasını andırırken, uzun yıllardır toz ve çamur içinde yaşayan mahalleliler belediyeye sitem ediyor.

Tozdan geçilmiyor

Mahallenin 20 yıllık sakini Metin Özdemir, kışın yağmur ve çamurdan, yazın ise toz ve topraktan dolayı yollardan geçemediklerini belirtti. Mahalledeki TOKİ konutları nedeniyle belediyenin yollara mıcır döktüğünü ancak bunun da yetersiz olduğunu söyleyen Özdemir, “Burada yağmur yağdı mı her yer sular altında kalıyor. Dükkanım burada, toz ve toprak yüzünden pencere açamıyoruz ve her gün temizlik yapıyoruz. Buranın halkına, Kürt olduğu için hizmet verilmiyor. Yollarımızın asfaltlanmasını istiyoruz” diyerek, yetkilileri göreve çağırdı.

‘Artık bıktık!’

Yolların yapılması için defalarca belediyeye başvuru yaptıklarını ifade eden Zere Aydemir de belediyenin hiçbir şekilde başvurularına cevap vermediğini söyledi. Aydemir, “Toz ve topraktan kaynaklı pencereyi kapıyı açamıyoruz. Artık bıktık. Burada altyapı da var. Ama yapmıyorlar. Yollarımız yapılsın, bu durum artık son bulsun” şeklinde konuştu. Bir diğer mahalle sakini Hatun Duman ise, AKP’li belediyenin, özellikle Kürtlerin oturduğu mahallelere ayrım uyguladığını belirterek, “Kürt olduğumuz için bu durum bize reva görülüyor” dedi.

ADANA/dihaber

- Advertisement -spot_img

YAZARLAR

spot_img

EN SON EKLENEN YAZILAR