Meteoroloji’den Serhat kentleri için çığ uyarısı

Birçok kent için yağışlı havanın etkili olması beklenirken Meteorolojiden kuvvetli fırtına nedeniyle yaşanabilecek çatı uçması, ağaç devrilmesi gibi olumsuzlara karşı tedbirli olunması istendi. Serhat kentleri için ise çığ uyarısı yapıldı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü (MGM) tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; Ülke genelinin parçalı ve çok bulutlu, (Konya ve Karaman hariç) İç Anadolu, Karadeniz, (Malatya hariç) Serhat kentleri, Kocaeli, Sakarya, Bilecik, Amed, Êlih ve Sêrt çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, Elezîz, Amed ve Êlih çevrelerinde yağmur, yağış alan diğer yerlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ile Serhatı’In eğimli ve yüksek kesimlerinde çığ tehlikesi riski bulunmaktadır.

Rüzgârın, İç Ege, Akdeniz’in iç kesimleri ve İç Anadolu’nun güney ve doğusunda kuzey ve kuzeybatı, Serhatın güneydoğusunda güneybatıdan kuvvetli ve yer yer fırtına şeklinde (50-70 km/saat) esmesi beklendiğinden ulaşımda aksamalar, çatı uçması, ağaç devrilmesi gibi yaşanabilecek olumsuzlara karşı tedbirli ve dikkatli olunması gerekmektedir.

Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ile Serhtatın eğimli ve yüksek yamaçlarında çığ tehlikesi riski bulunduğundan dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

HABER MERKEZİ

#Meteorolojiden #Serhat #kentleri #için #çığ #uyarısı

EN SON EKLENENLER