‘Osmanlı varsa Amed de Botan da olur’

EDİTÖRÜN ÖNERDİKLERİ

Son bir yıldır izlediği başarılı grafikle olduğu kadar aldığı cezalar ve linç girişimleri gibi baskılarla da gündeme gelen Amedspor, şimdi de isminin değiştirilmesi yönünde bir tehditle karşı karşıya. Geçtiğimiz günlerde Amed Büyükşehir Belediyesi’ne kayyum olarak atanan Cumali Atilla’nın Amedspor yönetimine, “Takımın adını değiştirin beni de yönetime alın. Aksi halde kulübe verilen desteği keserim” sözlerine tepki gösteren Takımın Direniş Taraftar Grubu Başkanı Ramazan Tugay, hızla yükselen Amedspor’u bitirecek şeyin ismini değiştirmek olacağını söyledi. Amedspor isminin Kürdistan başta olmak üzere Avrupa ve dünyanın dört bir yanında yaşayan Kürtleri heyecanlandırdığını ifade eden Tugay, “Nasıl ki bir Osmanlıspor varsa, Amedspor da vardır ve Botanspor da olacak” dedi.

‘Pes etmek yok’

Türkiye Futbol Federasyonu ve hakem kararlarından yakınan Tugay, “Türkiye’nin resmi bir liginde mücadele eden TFF’ye kayıtlı, ismi tescilli olan bir futbol takımının 29 haftadır taraftarı deplasman maçlarını takip edemiyor. Bu Amedspor’un isminden korktuklarını gösteriyor. Bu uygulama dünyanın hiçbir yerinde yoktur” dedi. Deplasman maçlarında Amedspor’un sahaya çıkmasıyla rakip taraftarların milliyetçi duygularının kabardığını aktaran Tugay, “Amed’e gelen tüm misafir takımları çok iyi ağırlıyoruz dost eli uzatıyoruz. Ancak takıma deplasman maçlarında yönelik yapılan ırkçı ve faşist söylemler bizi derinden üzmektedir. Amedspor’u görünce akıllarına bayrak marş ve vatan aşkı geliyor, çok ilginç bir durum” dedi.

Diyarbakır halkını Amedspor’un etrafında kenetlenmeye çağıran Tugay, “Pes etmek yok, büyük kaptana (Şehmuz Özer) sözümüz var şampiyon olacağız” diye konuştu.

AMED

- Advertisement -spot_img

YAZARIN DİĞER YAZILARI

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN SON EKLEN YAZILAR