Silivri ayağa kalktı: Yanlıştan dönün

Post date:

Author:

Category:

İstanbul Silivri’de yapılması planlanan termik santral için vatandaşlar harekete geçti. Silivri Yaşar Kemal Sergi Salonu’nun önünde toplanan vatandaşlar, kurulması planlanan termik santral için imza kampanyası başlattı. Silivri Belediye Başkanı Özcan Işıklar, yenilenebilir enerjinin hayata geçirebileceği, kömür havzası da olmayan bir bölgede termik santral yapılacak olmasının doğru olmadığını savundu.

Silivri Belediyesi Sergi Salonu önünde toplanan vatandaşlar , kurulması planlanan termik santral için imza kampanyası başlattı. Silivri Yaşar Kemal Sergi Salonu’nda bilgilendirme toplantısı düzenlendi. Yapılan bilgilendirme toplantısına Silivri Belediye Başkanı Özcan Işıklar, Çerkezköy Belediye Başkanı Vakap Akay’ın yanı sıra siyasi parti başkanları, mahalle muhtarları, STK üyeleri, çevre dernek ve odaları ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Silivri Belediye Başkanı Özcan Işıklar, yenilenebilir enerjinin hayata geçirebileceği, kömür havzası da olmayan bir bölgede termik santral yapılacak olmasının doğru olmadığını savundu. Işıklar, “Bu bölgeye termik santral yapılmasının bir yanlış olduğunu düşünüyorum. Bu yanlıştan bir önce dönülmesi için bakanlıklarımızın ve Başbakanımızın da bu konuyu bir kez daha değerlendirmesini istiyoruz” diye konuştu.

İSTANBUL

- Advertisement -spot_img

YAZARLAR

spot_img

EN SON EKLENEN YAZILAR