Sokak hayvanları da kayyumdan etkilendi

EDİTÖRÜN ÖNERDİKLERİ

Van Büyükşehir Belediyesi’nin sokak hayvanları için kentin birçok yerine kurduğu ‘beslenme odakları’ kayyum atanmasının ardından, âdeta çöp yuvasına döndü

Van Büyükşehir Belediyesi, 2015 yılında kentin 55 ayrı noktasında sokak hayvanları için kurulan beslenme odakları, ilgisizlikten çöplüğü döndü. Wan’ın sert kış koşullarına karşı sokak hayvanlarının yaşamlarını kolaylaştırmayı hedefleyen Van Büyükşehir Belediyesi Sağlık Daire Başkanlığı, ‘Beslenme Odakları Projesi’ ile hayvanları koruma altına alma hedefi kayyum ile birlikte ilgisizlikten tükenme aşamasına geldi.

Günlük yiyecek taşınıyordu

Koruma altına alınan sokak hayvanları farklı mahallerde, merkezde, parklarda, sokak aralarında su ve yiyecek ihtiyaçlarını giderebiliyorlardı. Wan Büyükşehir Belediyesi ‘Sokak hayvanları beslenme aracı’ ile günlük olarak beslenme odaklarına yiyecek taşıyor ve hayvanların kış koşullarında açlıktan ölmesinin önüne geçiyordu. Halkın da sahiplendiği bu proje ile Van’ın sokakta yaşayan hayvan dostları, sağlıklı bir yaşam sürebiliyordu. Daha önceden yiyecekler bırakılan beslenme odakları, şimdilerde âdeta çöp yığınına dönüştü.

Dilan Babat-Jinnews

 

- Advertisement -spot_img

YAZARIN DİĞER YAZILARI

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN SON EKLEN YAZILAR