TTB, Sûr ve Cizîr’de yaşananları hatırlattı

EDİTÖRÜN ÖNERDİKLERİ

TTB 68. Büyük Kongresi’nde konuşan Merkez Konsey Başkanı Prof. Dr. Raşit Türkel, ‘Halkın söz, yetki ve karar hakkının olduğu bir gelecek için mücadele etmeyi ve ‘Hayır’ demeyi sürdüreceğiz’ dedi

Türk Tabipleri Birliği’nin 68. Büyük Kongresi’nde konuşan TTB Merkez Konsey Başkanı Prof. Dr. Raşit Tükel, iktidarın, KHK ile muhalif kesime yöneldiğini vurgulayarak “Halkın söz, yetki ve karar hakkının olduğu bir gelecek için mücadele etmeyi ve ‘Hayır’ demeyi sürdüreceğiz” dedi. Tükel, OHAL döneminde, ihraç edilen hekimlerin sayısının ise toplam 2 bin 775 olduğunu belirtti. İktidarın 14 yıldır uyguladığı “Sağlıkta Dönüşüm Programı”na yönelik de konuşan Tükel, bu projenin temel ayağının Genel Sağlık Sigortası (GSS) sistemi olduğunu söyledi.

Diyarbakır Tabip Odası’ndan Dr. Halis Yerlikaya da, Cizîr ve Sûr’da yaşanılanlara dikkat çekerek, “Sûr, birçok toplumsal kesime ev sahipliği yapmıştır. Bu mekan, bugün AKP iktidarı, tıpkı zeytinlikler gibi Sûr’u da TOKİ’ye açmak istiyor” dedi. Ankara Tabip Odası’ndan Onur Naci Karahancı ise, TTB’nin Farqîn (Silvan) ve Cizîr’e barış istemeye gittiğini hatırlatarak, birçok kuruma Cizîr’i raporladığı için soruşturma açıldığına dikkat çekti.

ANKARA

- Advertisement -spot_img

YAZARIN DİĞER YAZILARI

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN SON EKLEN YAZILAR