Zarok TV açıldı, çocukların yüzü güldü

Post date:

Author:

Category:

KHK ile kapatılan Zarok TV’nin gelen tepkiler üzerine tekrar açılması, en çok anadillerinde çizgi film izlemekten yoksun bırakılan çocukları sevindirdi. Çocuklar, ‘Şirinleri ve Zarok TV’yi tekrar izleyeceğiz’ dedi

Çocukların Kürtçe anadillerinde çizgi film izleyebilmeleri için 21 Mart 2015’te yayına giren, Olağanüstü Hal (OHAL) kapsamında 28 Eylül’de yayınlanan Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile birçok televizyon kanalıyla birlikte ekranı karartılan Zarok TV, gelen tepkiler üzerine yeniden açıldı. Kanalın açılmasına en çok sevinen ise, yine çocuklar oldu. Zarok TV’den çok şey öğrendiklerini söyleyen çocuklar, televizyonun tekrardan açılmasından duydukları sevinci gizleyemiyor.

‘Şirinleri tekrar izleyeceğiz’

Televizyonun izleyicilerinden 10 yaşındaki Werdê Ebdî, Kürtçeyi bu kanal sayesinde öğrendiğini ifade ederek, “Kürtçe şarkıları, Şirinleri ve çizgi filmleri tekrardan izleyeceğim. Zarok TV çok güzel. Bütün çocuklar gibi ben de çok mutlu oldum” dedi. Kürtçe eğitim veren okula giden 2’nci sınıf öğrencisi 10 yaşındaki Nûpelda Nakiş da, Zarok TV’yi bundan sonra daha çok izleyeceğini belirterek, “Gerçekten çok mutlu olduk. Şirinleri ve birçok eğlenceli programlar izliyorduk. Bunlardan çok şey öğreniyorduk. Bundan sonra Zarok TV’yi daha çok izleyeceğim. Bütün çocukların Zarok TV’yi izlemelerini istiyorum” dedi.

- Advertisement -spot_img

YAZARLAR

spot_img

EN SON EKLENEN YAZILAR