ÇATIŞMALAR ÜZERİNDEN HAK VE HAKİKATİ YOK EDEMEZSİNİZ

Sevgili canlar; ekonomik ve siyasi çatışmalar, yoksulluk, ayrımcılık ve şiddet kitleleri kontrol etmek için planlanan birer sosyolojik kaynak haline getirildi, bu kaynaklar tek bir güç üzerinden kontrol edildiği için demokrasi ve özgürlüğü yok oluyor, tek tip bir sosyal düzen oluşuyor.

Toplum içinde eşit olmayan Alevilerin ideolojik baskı yoluyla mevcut koşullarda asimile edilmesi kaçınılmazdır. Kötüleşen bu koşullarda kolektif bir bilinç yaratmak zorundayız.

Aleviler; örgütlenmeyi kendi kurumları aracığıyla oluşturarak bir güç dinamiği yakalamıştır. Kurumlarımızın fiziki yapıları içinde ibadethanelerimiz yani cem evlerimizin bu güç birliğindeki payı çok yüksektir bu nedenle devlet cemevlerimizi ibadethane olarak görmüyor, ibadethanelerimize karşı itibar seviyesini düşürecek her türlü eylemde bizzat kendisi yer alıyor.
Sünni İslam ideolojisi için Holdingleştirdiği diyanete para, mülkiyet, emtia ve daha fazlasını sağlayıp, Aleviler arasında çatışma yaratarak kademeli düşünce değişikliği, kademli adaptasyon ve evrimsel ölçekli bir plan yapıyor.

Bu planlardan biride Sözde Alevileri bir araya getirip, kurumsal bir yapı ve o yapının organlarını oluşturup ,Aleviler üzerinde Alevi görünümlü bir güç oluşturmaktır ,bu planın asıl amacı bazı açılardan benzetme yoluna gitmek ve sonrasında kendine benzeterek temizleyici yani yok edici olmaktır.

Ancak; Bizler her dönemde bu planları zekâ ve sezgilerimizle bozan bir toplumuz, Asimilasyoncu zihniyetin müttefiki olan sözde Alevilere diyoruz ki; Alevi toplumunu ve Alevi kurumlarını devletin entelektüel taraflı diliyle suçlayarak Sünnilik üzerinden sosyal bir etkileşime cüret etmeyiniz.

Alevi toplumun eşitsizliğe, haksızlığa olan tepkisini uysallaştırmak için size vaat edilenin bin katının, Şah Hüseyin’e vaat edildiğini çok iyi biliyorsunuz.

Diğer taraftan Aleviliği birilerine anlatma, çizgi kaymasıyla tarif etmek, yeni kavramlar yeni terimler uydurmak Sünnilik ve Şiiliğe uyum çalışmalarıdır ,her gün sosyal medya olmak üzere, görsel ve işitsel ve diğer medya aracığıyla uydurulan Alevilik doğrudan bu senaryoyla ilgilidir.

İşte tüm bunlara rağmen özünden,yolundan,ikrarında vazgeçmeyen kocaman bir Alevi toplumu var ,sizler hangi dönem Alevilerin bu yoldan ayrıldığını yada biat ettiğini gördünüz ?
Bu nedenle özünüze dönmenizi hak ve hakikate hizmet etmenizi temenni ediyorum.

Ve dediğim gibi Aleviler mevcut kurumlarıyla güçlüdür ve kapıları hak için hizmete açıktır.

Saygılarımla

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Yazarın diğer makaleleri