CHP’li vekil Garip Dede Dergahına yapılan saldırıyı kınadı

0
140
 
CHP Balıkesir Mİlletvekili Mehmet Tüm, Garip Dede Dergahı’na yapılan saldırıyı kınadı. Tüm,  “Aleviler , her zaman olduğu gibi 15 Temmuz sürecinde de Cumhuriyetin ve demokrasinin yanında olmuşlardır” dedi

İstanbul Küçükçekmecede bulunan GARİP DEDE Dergahına yapılan saldırıyı kınayan CHP Balıkesir Mİlletvekili Mehmet Tüm, “Aleviler , her zaman olduğu gibi 15 Temmuz sürecinde de Cumhuriyetin ve demokrasinin yanında olmuşlardır” dedi. Hükümeti Alevi kurumlarına karşı yapılan saldırılara önlem almaya çağıran Mehmet TÜM Basın açıklamasında şu görüşlere yer verdi.

“15 Temmuz FETÖ’cü darbe girişimden sonra ülkede çıkarılmak istenen kaos ortamına şimdi de Alevi Kurumlarına saldırı yaparak devam etmek istiyorlar.
Türkiye’de barışın ve huzurun teminatı olan Aleviler , her zaman olduğu gibi 15 Temmuz sürecinde de Cumhuriyetin ve demokrasinin yanında olmuşlardır. Bunu içine sindiremeyen, toplumda ayrışma ve çatışmayı kendine hedef seçen karanlık odaklar Alevi Dergahlarına, Cemevlerine ve kurumlarına saldırıyorlar.
Geçtiğimiz süreçte gördük ki, bu karanlık güçler, Alevi mahallelerinde provokasyon yaparak, evleri işaretlediler.

Bundan sonuç alamayanlar , 17 Ağustos 2016 Çarşamba günü saat 21.30 sularında, İstanbul , Küçükçekmece’de bulunan “ GARİP DEDE KÜLTÜR VE CEM EVİ DERNEĞİ ”ne saldırıda bulunmuşlardır. Cem Evine bir cenazenin beklendiği ve kalabalık bir insan topluluğunun olduğu sırada yapılan bu çirkin saldırı zamanlaması itibariyle manidardır. Kuru sıkı diye tabir edilen silahla yapılan saldırı sonrası bir adet “mermi” nin ortaya bırakılması da , çok düşündürücüdür.

Bu çirkin olayı şiddet ve nefretle kınıyorum. Emniyet Görevlilerinin bir an önce failleri bularak adalete teslim etmeleri bekliyorum. Biliyoruz ki FETÖ’nün ve tüm terör örgütlerinin amacı güven ortamını bozmak ve toplumu ayrıştırarak kaos yaratmaktır. Bunlara meydan vermemek adına, bu ve buna benzer olası , olaylar için hükümeti önlem almaya çağırıyorum. Bizlerinde konunun yakın takipçisi olacağımızı, hükümetin ve yurttaşlarımızın bilmelerini istiyorum. Kamuoyuna Saygı ile duyurulur.”

Kaynak: Cumhuriyet

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here