‘Tek çıkar yol direniş’

0
136

Eğitim emekçilerinin açığa alınmasına yönelik tepkiler sürerken; Hatay’da toplanan Eğitim emekçileri, tek çıkar yolun direniş olduğu ifade etti

Eğitim Emekçilerinin görevden alınmasına yönelik tepkiler sürüyor. Hatay’ın Antakya İlçesinde bulunan Köprübaşı’nda toplanan eğitim emekçileri, hukuksuz bir şekilde görevden alınmalara tepki göstererek açıklama yaptı. Eğitim emekçilerine HDP Êlih (Batman) Milletvekili Mehmet Ali Aslan da destek verirken, açıklamayı Eğitim Sen Şube Sekreteri Ayhan Erkal yaptı.

Eğitim emekçilerinin direnişinin 44 gündür sürdüğünü belirten Erkal, tek bir arkadaşları açıkta kalmayana kadar mücadele edeceklerinin altını bir kez daha çizdi. Erkal’ın ardından KESK MYK üyesi Akman Şimşek de Ankara’ya yaptıkları yürüyüşü anlatarak, gözaltı süreçlerinde devletin “İşkence yok” iddialarının yalan olduğunu ve insanlara gözaltında işkence yapıldığını kaydetti. Eğitim emekçilerinin mücadelesinin zaferle sonuçlanacağını çizen Şimşek, eğitim emekçileri için tek çıkar yolun direniş olduğunu söyledi. Ardından söz alan HDP’li Aslan da, HDP olarak eğitim emekçilerinin direnişini selamladıklarını belirterek, kendisinin de öğretmen kökenli olduğunu hatırlattı. Vekil olmasına rağmen baskılardan kurtulamadıklarını belirten Aslan, dokunulmazlıkların kaldırılması ile kendilerine de baskı olduğunu dile getirirken, direnişten kaçmanın kimseye fayda sağlamayacağını ifade etti.

Yapılan konuşmaların ardından 10 dakikalık oturma eylemine geçildi. Oturma eyleminin ardından kitle alkış ve sloganlarla dağıldı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here