QSD Sözcüsü: Birçok yeni tabur QSD’ye katıldı

0
108

QSD Resmi Sözcüsü Mîralay Telal Silo, “Fırat’ın Gazabı” operasyonunun başlamasının ardından çok sayıda askeri gücün QSD saflarına katıldığını söyledi.

Demokratik Suriye Güçleri (QSD) Resmi Sözcüsü Mîralay Telal Silo, “Fırat’ın Gazabı” operasyonunun başlamasının ardından çok sayıda askeri gücün QSD saflarına dahil olduğunu söyledi.

Hawar Haber Ajansı’na (ANHA) konuşan QSD sözcüsü, Rakka’yı özgürleştirme operasyonunun başta Arap halkı olmak üzere bölge halklarında büyük bir heyecan yarattığını söyledi.

QSD’nin kazandığı başarılarla her gün gücünün de arttığını kaydeden QSD sözcüsü Silo, Hemam Türkmen Şehitleri taburu ve birçok yeni taburun da QSD saflarına katıldığını belirtti.

Savaşçılarının büyük bir moralle Rakka’ya yürüdüğünü de sözlerine ekleyen Silo, birinci önceliklerinin sivillerin korunması olduğunu vurguladı.

Siviller için çok sayıda insan hakları kurumu ile görüşmelerde bulunduklarını belirten Silo, uluslararası insani yardım örgütlerinden siviller için destek istediklerini kaydetti.

Kaynak: Anha

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here