Cinsel istismar saldırısının yaşandığı kurs halen açık!

0
99

Agirî’de bir çocuğun başka bir çocuğun istismarına maruz kaldığı İmam Buhari Yatılı Erkek Kuran Kursu’nun halen açık olmasına halk tepki gösterdi. HDP Milletvekili Dilan Dirayet Taşdemir ise, ‘Çocuklar ne amaçla, neden bu kurslara alınıyorlar?’ diye sordu

Agirî’de (Ağrı), İmam Buhari Yatılı Erkek Kuran Kursu’nda kalan bir çocuğun başka bir çocuğun istismarına maruz kaldığı olayının yankıları sürerken, istismarın yaşandığı kurs halen açık. Duruma tepki gösteren yurttaşlar, kursun kapatılmasını istedi. Halkların Demokratik Partisi (HDP) Agirî Milletvekili Dilan Dirayet Taşdemir ise, “Bu tür yerler iktidara yakın yerlerdir, bunu herkes biliyor. Onun için AKP üzerinde durmuyor” dedi.

‘Peşini bırakmayacağız’

Karaman’da Ensar Vakfı’da yaşanan istismar olayını hatırlatan Taşdemir, “Bu tür yerler iktidara yakın yerlerdir, bunu herkes biliyor. Onun için AKP üzerinde durmuyor” ifadelerini kullandı. HDP’nin konuya dair Meclis’e önerge verdiğini dile getiren Taşdemir, “Başbakanın cevaplaması amacıyla Meclis’e soru önergesi verdik maalesef hala bir cevap vermediler. Biz bu olayın peşini bırakmayacağız” diye konuştu.

‘Kursun neden kapatılmadığı AKP’ye sorulmalı’

Sivil toplum ve demokratik kitle örgütlerinin sessizliğine anlam veremediklerini vurgulayan Taşdemir, Agirî halkına seslenerek, istismar olayına tepki göstermesi gerektiğine vurguladı. Taşdemir, “Çocuklar ne amaçla, neden bu kurslara alınıyorlar? Amaçları nedir? Bu çok tehlikeli ve vahim bir durumdur. Bu İmam Buhari Kursu’nun halen neden kapatılmadığı AKP’ye sorulmalıdır” sözlerini kullandı.

AGIRÎ / Şûjin

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here