Yüksel Caddesi yasak dinlemedi

0
130

Ankara Valiliğinin “bir aylık eylem yasağına” ve polis müdahalesine rağmen Yüksel Caddesi’nde 267 gününe giren “İşimizi geri istiyoruz” eylemi yasak tanımadı.

Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile işlerinden çıkarılan akademisyen Nuriye Gülmen ile öğretmen Semih Özakça’nın açlık grevi 147’nci gününde Sincan İnfaz Kampus Cezaevi Hastanesi’nde devam ederken, Yüksel Caddesi’nde sürdürülen “İşimizi geri istiyoruz” eylemi de 267’nci gününe girdi.

Abluka altındaki İnsan Hakları Anıtı önünde açıklama yapmak için bir araya gelen eylemciler, polisin izin vermemesi üzerine Konur Sokak’ta bir araya geldi. TOMA ve polis kalkanları önünde üzerinde “Nuriye ve Semih’in açlık grevi 147’inci gününde. Nuriye ve Semih işe geri alınsın” pankartı açan ve “Emekçiyiz haklıyız, kazanacağız” sloganını atan eylemcilere polis müdahale etti.

‘VALİLİĞİN YASAĞINI TANIMIYORUZ’

Polis tarafından Meşrutiyet Caddesi’ne sürüklenen eylemciler, “Direnişimiz Nuriye ve Semih’in talepleri yerine getirilene kadar devam edecektir. Ankara Valiliği bir ay boyunca eylem ve etkinlikleri yasaklamış. Biz Valiliğin bu açıklamasını tanımıyoruz ve her gün olduğu gibi direnişimize devam edeceğiz” diyerek akşam saatlerinde yapılacak eyleme çağrıda bulunuldu.

POLİS: EVET İNSAN DEĞİLİZ

Bu sırada eylemcilerden birinin polise “İnsan değil misiniz” şeklindeki tepkisine polisin, “Evet insan değiliz biz” şeklindeki cevabı dikkat çekti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here