Gülsüm Elvan: 3 saat kırık kolla ters kelepçeli halde kaldım

0
124

Kolu kırılarak ters kelepçeyle gözaltına alınan Berkin Elvan’ın annesi Gülsüm Elvan, “Kolumun kırık olduğunu gördükleri halde kelepçeyi açmadılar. Üstüne birde kelepçenin anahtarını kaybetmişlerdi. 3 saat kırık kolla ters kelepçeli halde kaldım” dedi.

Kadıköy Süreyya Operası önünde her hafta Cuma günü gerçekleştirilen Nuriye Gülmen ve Semih Özakça için yapılan basın açıklamasında kolu kırılarak gözaltına alınan Berkin Elvan’ın annesi Gülsüm Elvan, gözaltında yaşadıklarını dihaber’e anlattı.

Polis müdahalesi sırasında Elvan, 3 saat boyunca kolu kırık ve ters kelepçeyle dolaştırıldıklarını belirterek, “Gözaltı aracının içinde gençlere yapılan işkencenin anlatılır insani bir yanı yok. Ben hep diyorum bunlar Müslüman değil, bunlar acımasız ve vahşi insanlar. Ben böyle bir zulüm görmedim” dedi.

‘3 SAAT KIRIK KOLLA TERS KELEPÇELİ KALDIM’

Gözaltı aracında da kendisine şiddet uygulandığını belirten Elvan, “Kolumun kırık olduğunu gördükleri halde kelepçeyi açmadılar. Kolumun şişkin olduğunu görüyorlardı. Üstüne birde kelepçenin anahtarı ortada yoktu, kaybetmişlerdi. 3 saat kırık kolla ters kelepçeli halde kaldım. Daha sonra Bayrampaşa Hastanesi’ne götürdüler. Orada bir tel bulup kelepçeyi açtılar” dedi.

KIRIK KOLLA 6-7 SAAT GEZDİRDİLER

Elvan, polisin kolunun kırık olduğuna inanmadığını belirterek, “‘Mahsustan yapıyorsun’ dediler. Kolumun şiş olduğunu görüyorsun değil mi diyorum. ‘Evet, görüyoruz ama şişmiş sadece kırılmamış’ diyorlardı. Kırık olduğunu anladıkları zaman bozuldular biraz ve o doktor bu doktor gezdirdiler beni. İşte 6-7 saat kırık kolla gezdirdiler” dedi.

AMİR HEDEF GÖSTERDİ

Basın açıklaması anında emniyet amirinin kendisini hedef gösterdiğini söyleyen Elvan, “‘Bunu da alın, bunu da alın!’ diyen bir emniyet amiri vardı. Ben orda bir şey de demedim. Gözaltına almanın da bir usulü vardır. Yazık, günah yani bu insanlara” diyerek tepki gösterdi.

‘EKMEKLERİ İÇİN DİRENİYORLAR’

Gülmen ve Özakça için sonuna kadar mücadele edeceğini belirten Elvan, “Benim oğlum hastanede çırpındı. Onlar da şu anda hastanede ve hapishanede çırpınıyorlar. Benim için ikisi de aynıdır. İkisi de ekmeği için direniyor. Onlar hiçbir şey yapmadılar, sadece ekmeklerini istiyorlar. Hangi hakla onların işlerini ve ekmeklerini ellerinden alıyorlar. Onlar haklılar. Nuriye ve Semih için kimse beni susturamaz” diye konuştu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here