HDP’nin ‘barış zinciri’ eylemlerinin programı açıklandı

0
501

1 Eylül Dünya Barış Günü etkinlikleri kapsamında İstanbul, Amed, İzmir, Van, Adana, Antalya, Ankara ve Urfa’da “barış zinciri” eylemleri gerçekleştirilecek.

HDP, Demokratik Mücadele Programımızın finalini de bu şekilde yacaklarını bildirdi.

HDP Eş Genel Başkanları, HDK, DTK Eş Genel Başkanları, bileşen partilerin eşbaşkanları ve temsilcileri ile milletvekilleri, PM ve MYK üyelerinin de katılacağı barış zinciri eylemlerinin detayları şöyle açıklandı:

ANKARA

Heyet: HDP Eş Genel Başkan Mithat Sancar, bileşen partilerinin temsilcileri, milletvekilleri Filiz Kerestecioğlu, Habip Eksik, Abdullah Koç ve MYK üyesi Tuncer Bakırhan. 

Yer: Ankara Tren Garı

Saat: 10:00

AMED

Heyet: DTK Eşbaşkanı Leyla Güven, bileşen partilerin temsilcileri, MYK üyeleri Özlem Gündüz, Ömer Önen, Kadın Meclisi Sözcüsü Ayşe Acar Başaran, Milletvekilleri Murat Çepni, Garo Paylan, İmam Taşçıer

Yer: Dağkapı Meydanı

Saat: 17:00

İSTANBUL

Heyet: HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, HDK Eş Sözcüsü İdil Uğurlu, bileşen partilerinin temsilcileri, MYK üyeleri Ferhat Encü, Samet Mengüç, Naci Sönmez, Celalettin Can, Turgut Öker, Serhat Aktumur, Parti Sözcüsü Ebru Günay, Milletvekilleri Feleknas Uca, Mahmut Toğrul, Hasan Özgüneş, Oya Ersoy, Dilşat Canbaz, Musa Piroğlu, Erol Katırcıoğlu, Sıdık Taş

Yer: Kadıköy Süreyya Operası

Saat: 17:30

VAN

DTK Eş Başkanı Berdan Öztürk, bileşen partilerinin temsilcileri, PM üyeleri Özgür Zeydanoğlu, Hatice Akdağ, Serap Çakmak Genç, Şadiye Kırmızıgül, Milletvekilleri Sait Dede, Erdal Aydemir, Murat Sarısaç, Muazzez Orhan

Yer: Kale Parkı

Saat: 13:00

ANTALYA

Heyet: HDP Grup Başkanvekili Saruhan Oluç, bileşen partilerinin temsilcileri, MYK Üyesi Veli Saçılık, PM Üyeleri Ahmet Kaya, Songül Şarklı, Milletvekilleri Hüseyin Kaçmaz, Remziye Tosun, Kemal Bülbül

Yer: Attalos Meydanı

Yer: Attalos Meydanı

Saat: 18:00

URFA

Heyet: DBP Eş Genel Başkanı Keskin Bayındır, bileşen partilerinin temsilcileri, Örgütlenmeden Sorumlu Eş Genel Başkan Yardımcısı Alican Önlü, Milletvekilleri Nimetullah Erdoğmuş, Ayşe Sürücü, Ömer Öcalan, Nusrettin Maçin, Ömer Faruk Gergerlioğlu, Dersim Dağ

Yer: Abidiye Parkı

Saat: 16:00

ADANA

Heyet: HDK Eş Sözcüsü Sedat Şenoğlu, Grup Başkanvekili Meral Danış Beştaş, bileşen partilerinin temsilcileri, Milletvekilleri Tülay Hatimoğulları, Kemal Peköz

Yer: Taş Köprü

Saat: 17:30

İZMİR

Heyet: Bileşen partilerinin temsilcileri, MYK Üyeleri Mahfuz Güleryüz, Alp Altınörs, Emin Orhan, PM Üyeleri Berna Çelik, Sait Taycı, Şerife Yıldırım, İsmet Süzer, Ayfer Demirel, Aydın Çetinkaya, Hacay Yılmaz, Milletvekilleri Sezai Temelli, Serpil Kemalbay, Pero Dündar, Gülüstan Koçyiğit, Nejdet İpekyüz

Yer: Gündoğdu Meydanı

Saat: 18:00

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here