DİSK’in kurucusu Kuas anıldı

0
62

DİSK’in kurucusu Rıza Kuas ölümünün 39’uncu yıl dönümünde mezarı başında anıldı

Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu (DİSK) kurucusu ve Türkiye Petrol, Kimya ve Lastik Sanayi İşçileri Sendikası (Lastik-İş) Sendikası Onursal Genel Başkanı Rıza Kuas’ı ölümünün 39’uncu yılında Edirnekapı Hava Şehitliği Mezarlığı’nda bulunan mezarı başında anıldı. Anmaya DİSK’e bağlı sendikaların üye ve yönetici ile Kuas’ın yakınları katıldı.

Saygı duruşu ile başlayan anmada ilk olarak konuşan Lastik-İş Genel Başkanı Alaattin Sarı, Kuas’ı anarak mücadelesini sürdürdüklerini söyledi. Kuas’ın mücadele perspektifiyle gelecek nesile mücadele çağrısında bulunan Sarı, “Biz de bu mücadeleyi omuzlamak aynı anlayış çerçevesinde bu anlayışı gelecek nesillerle aktarmak zorundayız” diye belirtti.

‘Bütün gücümüzle sahip çıkacağız’

Ardından konuşan DİSK Genel Başkanı Arzu Çerkezoğlu da mezar anmalarının geleceğe umut taşıdığını, eskiyi hatırlattığını söyledi. Kuas’a mücadele sözü verdiklerinin altını çizen Çerkezoğlu, “Kıdem tazminatı hakkımız başta olmak üzere kazanılmış haklarımıza yönelen tüm saldırılara karşı koşullar ne olursa olsun bütün gücümüzle haklarımıza sahip çıkarak mücadele edeceğiz” şeklinde konuştu.

HABER MERKEZİ

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here